Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Sifr - Cufon - Typeface - @font-face, która opcja MENU(hover)
danpas19
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 7
Pomógł: 0
Dołączył: 27.12.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,
pytanie która z technologi zamiany czcionek najlepiej pasuję do dynamicznego menu z hoverem:

-Cufon, przekształcenia w obraz, czy będzie możliwość po kliknięciu prawym 'otwórz w nowym oknie', a późniejsze stosowanie do nagłówków, nie edytowalnych jest wielkim minusem jak dla mnie ?

- Sifr, szybki, bardzo dobry, problem z :hoverem, niby rozwiązane dzięki fixHover, ale nie do końca, więc jak najbardziej do nagłówków, ale czy do menu, bardzo problematyczny ps. brak możliwości zmiany tła (background-color) przy a:hover ;/

- typeface, podobnie jak cufon

- @font-face, problemy w ie, oraz temat licencji czcionek

Która dla was technologia jest najbardziej pasująca do MENU, niemniej jednak dobrze spisująca się później w nagłówkach.
Nie chcę opini która technologia jest lepsza, bo na ten temat już się oczytałem. Pytam która technologia pasuje najbardziej do dynamicznego MENU na stronie, z późniejszym ewentualnym wykorzystaniem na stronie dla nagłówków.

Dzięki za odpowiedź

Ten post edytował danpas19 19.08.2010, 16:34:11
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
erix
post
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




Cytat
Dlaczego zostały wymyślone techniki sifra, cufona typeface itd ? Coś nie bardzo tu jest jasne

Cufon/etc powstały kilka lat temu, gdy przeglądarki inne niż IE miały śladową obsługę innych krojów niż systemowe (co ciekawe, IE miał to od bardzo wczesnych wersji). Teraz, wraz z rozwojem implementacji CSS3, wszystko nabrało tempa i przyznam, że byłem mocno zaskoczony całkiem niezłą obsługą czcionek w najnowszych (stabilnych) wersjach.

Cytat
i tyle (jeszcze licencje) ?

Hmm, Google niedawno uruchomił jakąś składnicę z czcionkami do wykorzystywania na własnych stronach. Poza tym, pozostają jeszcze te na (L)GPL. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 10.10.2025 - 09:28