Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> [ZendFramework]uruchomienie ZF 1.10 z katalogu w domenie
VegetaSSJ
post 9.08.2010, 19:29:52
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 78
Pomógł: 2
Dołączył: 21.10.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam, chodzi o to że mam napisaną aplikację w nowym ZF 1.10, potrzebuję ją uruchomić spod takiego adresu:

domena.com/jakiskatalog/

Czyli chodzi o to że nie mogę na /aplikacja/public/ skierować domeny tylko cała aplikacja ma działać z adresu domena.com/jakiskatalog/, czyli:

domena.com/jakiskatalog/kontroler/akcja
domena.com/jakiskatalog/public/css
domena.com/jakiskatalog/public/js
itp

Ma ktoś może rozwiązanie mojego problemu?
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
VegetaSSJ
post 10.08.2010, 08:34:40
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 78
Pomógł: 2
Dołączył: 21.10.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Pilsener @ 10.08.2010, 09:18:52 ) *
To bez sensu, nie da się tak zrobić bez większych przeróbek, dlaczego po prostu nie założysz kolejnej domeny lub nawet subdomeny typu domena.katalog.com/kontroler/akcja? To pewnie łatwo osiągnąć zmieniając jedynie konfigurację.


1. Ze względu na to że nie mam ssla z wildcardem, a pod domena.com już jest joomla, dlatego muszę zenda umieścić w podkatalogu.
2. Ze względu na hosting w home, który jak skierujesz domenę na katalog aplikacja/public nie pozwoli na odwoływanie się w php do katalogu aplikacja/library i innych na tym samym poziomie co public.

Bez sensu jest to że ZF nie przewiduje takiej sytuacji (albo i przewiduje tylko ja jeszcze nie trafiłem na odpowiednią dokumentację). W chwili obecnej rozwiązałem to tak że przeniosłem wszystko z katalogu aplikacja/public do katalogu aplikacja. Wszystko działa ok, co nie znaczy że jestem z tego zadowolony.
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 14.08.2025 - 21:46