Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Długa pętla i postęp
elipsa
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 15
Pomógł: 0
Dołączył: 12.09.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,

zastanawia mnie czy jest coś takiego możliwe. Nie bardzo wiem, jak to nazwać, dlatego spróbuję opisać. Gdy mamy jakaś pętlę, która bardzo długo wykonuje jakieś operacje, to jej wynik wyświetli się dopiero po zakończeniu całej pętli. A czy można byłoby tak zrobić, że częściowe wyniki pętli pojawiałyby się na ekranie jeszcze w trakcie jej wykonywania? Mamy np.:

  1. for($i=0; $i<=100000; $i++) {echo($i."<br />\n");}


Po wykonaniu pętli pojawi się słupek liczb od 1 do 100000. A czy można by zrobić, żeby w trakcie wykonywania pętli na ekranie kolejno pojawiały się liczby, w miarę jak pętla je generuje?

Pozdrawiam :-)
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
tehaha
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 748
Pomógł: 388
Dołączył: 21.08.2009
Skąd: Gdynia

Ostrzeżenie: (0%)
-----


musiałbyś wykorzystać technologie po stronie użytkownika czyli javascript, ajax lub biblioteka jQuery, php działa po stronie serwera więc takiego efektu nie osiągniesz
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 2.10.2025 - 23:03