Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Zasady panujące na forum News

1. Posty w tym forum są poddawane moderacji więc nie dodawaj ich kilka razy.
2. Akceptujemy tylko wartościowe wiadomości o php lub pochodnych
3. Publikacja newsa na wortalu po moderacji oscyluje w granicach 30min
4. Wstawiane grafiki powinny mieć maksymalną szerokość 357px

Zapraszamy do uzupełniania wortalu o ciekawe informacje :)

> Internet Explorer z WebKitem
piotrooo89
post
Post #1


Newsman


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 005
Pomógł: 548
Dołączył: 7.04.2008
Skąd: Trzebinia/Kraków




Internet Explorer wciąż ma duży udział na rynku, głównie ze względu na pirackie wersje systemu Windows oraz zastosowania biznesowe. Można jednak go nieco podretuszować – dzięki Google’owi.

Google Chrome Frame to najnowszy pomysł Google’a na ułatwienie życia webdeveloperom, którzy wciąż muszą brać poprawkę podczas projektowania witryn na wielu użytkowników, którzy z powodu nielegalnego Windowsa lub zastosowań biznesowych wciąż korzystają z przeglądarki Internet Explorer. Pomysł Google’a jest prosty: firma opracowała wtyczkę (na razie we wczesnej wersji testowej), która przestawia tryb renderowania w Explorerze na webkitowy (czyli taki, jaki jest używany w przeglądarce Chrome). Wtyczka się uaktywnia, jeśli w kodzie strony zostanie zawarty ciąg znaków: <meta-http-equiv="X-UA-Compatible" content="chrome=1">

Więcej informacji znajdziecie na witrynie Chrome Frame. I jeżeli nie jesteś zmuszony do pracy ze starszą wersją Internet Explorera, a lubisz tę aplikację, gorąco zachęcamy do jej uaktualnienia za pomocą usługi Windows.

źródło: http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/p...orer-z-webkitem
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
Berg
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 180
Pomógł: 37
Dołączył: 1.05.2008
Skąd: Białystok

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Robili akcję promocyjną dla Chrome - co im to dało? Nie mają nawet 3% rynku a pozycja Chrome zamiast się umacniać to spada ostatnimi czasy. Co do szuflowania meta to trochę źle zinterpretowałem newsa (IMG:style_emoticons/default/winksmiley.jpg) Nie potępiam samej idei, zmiana silnika renderowania na WebKita za pomocą jednego meta to genialny pomysł ale moim zdaniem to się po prostu nie przyjmie.
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 2.10.2025 - 18:59