Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Server tylko do testowania stron w php+ MySQL pod linuxem, jaki wybrać i jak to zrobic by było bezpiecznie
lolko7
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8
Pomógł: 0
Dołączył: 2.06.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam
Chciałbym zainstalować Apacha + php + MySQL pod openSUSE 11.1 64 bit KDE 4.2 z repo. Będzie to wykorzystywane tylko i wyłącznie do nauki php, MySQL Surfując po necie znalazłem opinie że będąc podłączonym do netu i instalując w/w mogę otworzyć u siebie "furtkę" dla hackerów. Czy to prawda ? Tego to bym nie chciał. Co pod linuxem ? Interesuje mnie bezpieczeństwo. Czy instalując w/w to dobre rozwiązanie ? Co i gdzie mam skonfigurować po zainstalowaniu (katalog roboczy)? Jakiś link do konfiguracji ?

Dziękuje z góry z odpowiedź.

P.S. Tag-a nie dałem bo to raczej temat ogólny.

Ten post edytował lolko7 3.06.2009, 11:55:56
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
cojack
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 80
Dołączył: 31.05.2008

Ostrzeżenie: (20%)
X----


wpisz apachectl start z roota, czyli pierw sie logujesz na roota' su, haslo admina, i apachectl start, nie wiem gdzie jest u Ciebie mysql, u mnie jest w /etc/rc.d/mysql, dodaje start i wlaczam go, wpisz updatedb, a pozniej locate mysql, i smigaj (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/winksmiley.jpg)


A i sprawdz co masz w /etc/host

Ehm ja sie produkuje a tu masz wszystko opisane (nie moge wklejac w konquerorze.. nie wiem dlaczego), wpisz w google OpenSuse LAMP i szukaj Lamp Repositories - open suse.

Ten post edytował cojack 3.06.2009, 13:29:02
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 16.10.2025 - 06:09