Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> [php]Wyciąganie danych z obrazka, Jak to zrobić.
MS1
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 22
Pomógł: 0
Dołączył: 3.08.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam

Ostatnio myślałem nad zmniejszaniem obrazka, skryptem php.
Znalazłem w internecie skrypty, ale są skomplikowane.

Pomyślałem, że można zrobić to za pomocą proporcji np.

normalna wysokość / normalna szerokość = zmieniona wysokość / np. 100px
Normalną wysokość i szerokość mamy dane, więc jest to równanie z jedną niewiadomą, które łatwo można rozwiązać

Tylko nie wiem:
1. Jak wyciągnąć height i width z obranego obrazka i zapisać jako zmienne
2. Z php zacząłem 'tworzyć' stosunkowo niedawno i nie wiem czy wogóle php radzi sobie z równaniami
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
nospor
post
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 559
Pomógł: 6315
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
Kody, które tworzą miniaturki, są kilkakrotnie dłuższe niż ten.
I takie mają być - one robią zdecydowanie więcej i lepiej niż Twoj kod. To co ze kod jest dłuższy o 50 linijek? W żaden sposob nie wpływa to na wydajność skryptu.(pomijam oczywiscie sytuacje, ze ktos mogl to napisac bardzo nie wydajnie) Pozatym, miniaturke tworzysz raz, a nie za kazdym razem.

Cytat
Ale, tworzyłem ten kod z myślą o stronie z ogłoszeniami.
Ktoś, kto wchodzi na stronę danego ogłoszenia i tak prawdopodobnie przeglądnął by wszystkie zdjęcia.
I takim sposobem ładował by duże zdjęcia + miniaturki.

Tylko ze ten ktos wchodzi najpierw na liste ogłoszen, gdzie chcialby by ona zaladowala sie w miare szybko. Walenie mu do przeglądarki kilkadziesiat duzych obrazow na raz to przeciez sie zachlastac mozna. A jak jeszcze ktos ma wolniejsze łącze to juz wogóle.
A gdy zaladujesz mu miniaturki, strona mu sie szybko zaladuje i bedzie mogl sobie kliknąc w dowolną miniaturke by ją powiekszych. Moze kliknie wszystkie, moze jedną a moze w zadną.

Ale co ja będę ci tlumaczyl. Widze ze po napisaniu tego skryptu stales sie juz ekspertem i wiesz wszystko najlepiej (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/winksmiley.jpg)
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 14.10.2025 - 14:26