![]() |
![]() |
![]()
Post
#1
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 36 Pomógł: 1 Dołączył: 12.06.2006 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Witam, jestem początkującym, raczej mało znającym inżynierie oprogramowania, koderem. Ostatnimi czasy zagłębiam się w temat Frameworków. Chciałbym abyście poradzili mi jakiego Frameworka wybrać do nauki i wydajnego tworzenia aplikacji z naciskiem na naukę. Chciałbym środowiska które nie robi wszystkiego za mnie, daje dużo wolnej ręki a jednocześnie jest przejrzyste. Zależałoby mi na tym aby było do niego dostępnych trochę polskich tutoriali (niekoniecznie polska dokumentacja ale byłoby super).
Przyglądałem się już ZF ( heavymind ) oraz phiendowi i artom na jego temat na php.pl, wydaje mi się że oba w pewnym stopniu mi nie pasują, cakePhp wydaje się mało rozbudowany. Co możecie poradzić?
Powód edycji: [Spawnm]: przenoszę do działu 'Frameworki' oraz przypinam.
|
|
|
![]() |
![]()
Post
#2
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 1 415 Pomógł: 117 Dołączył: 7.09.2005 Skąd: Warszawa Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
@batman, nikt nigdzie ni napisał, że ZF to szajs. Większość modułów jest bardzo przydatnych - tylko z doświadczenia wiem, że te jego MVC o kant dupy można potłuc. To co dostaję out-of-box w innych frameworkach tutaj sam muszę sobie stworzyć.
I ta dowolność - może i fajna sprawa, ale co oglądam projekt oparty o ZF to zupełnie inaczej wygląda. Przykład: w jednym proj. konfiguracja ładowana z osobnych pików, w innym z jednego dużego, a w jeszcze innym wszystko ustawiane w bootstrapie. I nie zawsze to jest podyktowane jakimiś względami, czy to szybkości, czy (sic!) czytelności. Wolę jak framework załatwia za mnie sprawę - obym tylko wiedział jak to jest przeprowadzane (czyli źródełka panowie) i tak w Agavi konfiguracja odbywa się rzez logicznie rozdzielone pliki XML (z dodanymi XSD, więc podpowiadanie składni jak najbardziej dostępne) i cachowane do kodu PHP. Wiem, że to drobny wycinek tego co frameworki oferują, ale reprezentatywny. Stawianie czegoś w ZF to Ból, bo generalnie trzeba dopiero frameworka sobie napisać. Natomiast używanie poszczególnych komponentów - jak najbardziej tak. Pozdrawiam, Alan Ten post edytował LBO 27.06.2008, 20:44:03 |
|
|
![]() ![]() |
![]() |
Aktualny czas: 10.10.2025 - 20:07 |