Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Jedna klasa w kilku plikach
Snowak
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 78
Pomógł: 2
Dołączył: 13.12.2007

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,
mam taką ideę, aby dla przyśpieszenia działania rozdzielić jedną klasę na kilka plików. Dajmy to na przykładzie systemu użytkowników - w jednym pliku mam główne definicje tej klasy do załadowania go z bazy danych, drugi plik dorzuci do tej klasy funkcje obsługi znajomych, trzeci prywatnych wiadomości etc - mógłbym dołączać do głównego obiektu klasy tylko te funkcje, które są mi w danej chwili potrzebn.e

Idzie to jakoś zrobić? Jak? Z góry dzięki za pomoc

Ten post edytował Snowak 12.06.2008, 20:20:17
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
Sedziwoj
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 793
Pomógł: 32
Dołączył: 23.11.2006
Skąd: Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@Snowak
Jak sam nieświadomie zobaczyłeś, te rzeczy obsługa bazy danych, znajomych itp. to są osobne rzeczy i jak napisała phpion powinny się znajdować w osobnych klasy.
Co do Twojego pomysłu, co coś czuję że chcesz przekombinować, dobrym podejściem jest jedna klasa <=> jeden plik. Do tego nie przejmował bym się tak ilością jaką ma parsować interpreter, bo często przez robienie czegoś nie tak więcej to zajmuje czasu niż załadowanie wszystkiego. Samo połączenie z bazą jest 10 krotnie (nie wnikając w szczegóły) dłuższe niż ładowanie przeciętnej wielkości pliku. Więc się nie ma co tym przejmować.
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 13.10.2025 - 21:57