Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> [PostgreSQL]Triggery - usuwanie z dwóch tabel na raz
krzyfn
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 10
Pomógł: 0
Dołączył: 22.10.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam, chciałbym napisać funkcję + trigger które to będą odpowiedzielne za usuwanie wpisów z dwóch tabel na raz. Jedna tabela zawiera spis ludności (imię, nazwisko ... ), a druga zawiera opis do każdego z nich. Połączone są wspólnym id.
Chciałbym teraz napisać coś takiego, że w momencie kiedy usuwam kogoś z tabeli ludności, to automatycznie zostanie usunięty opis.

Problem tkwi w tym, że funkcje typu 'trigger' z założenia nie mogą posiadać argumentów - a w moim przypadku konieczne jest przesłanie id_czlowiek do funkcji, żeby został usunięty odpowiedni człowiek z odpowiadającym mu opisem.

Czytałem na różnych forach, że z tym brakiem argumentów, to tylko w teorii - a praktycznie można to jakoś obejść (tablica argumentów ?)


Uprzedzę sugestie połączenia dwóch tabel w jedną - jest to zaliczenie i muszą być spełnione różne kryteria.

Pozdrawiam.

Ten post edytował krzyfn 9.06.2008, 06:56:25
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
dr_bonzo
post
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 5 724
Pomógł: 259
Dołączył: 13.04.2004
Skąd: N/A

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A nie mozesz skorzystac z kluczy obcych, ON DELETE CASCADE ?


Cytat
Problem tkwi w tym, że funkcje typu 'trigger' z założenia nie mogą posiadać argumentów - a w moim przypadku konieczne jest przesłanie id_czlowiek do funkcji, żeby został usunięty odpowiedni człowiek z odpowiadającym mu opisem.


http://www.postgresql.org/docs/8.0/interactive/triggers.html

z tego co pisza masz dostep do OLD, rekordu ktory usuwasz, z ktorego pobierzesz sobie ID itd.


edit:
_olo_1984: to jest postgresql (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/smile.gif)

Ten post edytował dr_bonzo 9.06.2008, 07:24:22
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 8.10.2025 - 10:47