Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Zasady pisania na forum Pro

Tematy na forum Pro mogą zakładać jedynie moderatorzy. W otwartych tematach może pisać każdy, kto ma coś fachowego do powiedzenia. Wszystkie posty nie wnoszące nic do tematu będą natychmiast usuwane, a ich autorzy dostaną ostrzeżenie.
Jeśli uważasz, że jakiś temat jest warty dyskusji na tym forum, zgłoś go w temacie Propozycje.

> Kompilowanie własnych rozszerzeń i funkcji
Cysiaczek
post
Post #1





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 465
Pomógł: 137
Dołączył: 26.03.2004
Skąd: Gorzów Wlkp.




Witam,

Chciałbym rozpocząć dyskusję o samodzielnym rozszerzaniu php. Nie raz i nie dwa, miałem ochotę jakąś funkcję wkompilować bezpośrednio w php, aby nie dołączać jej w każdym projekcie. Rodzi to jednak problemy z przenośnością kodu. trzeba by zbudować własne rozszerzenie które potem musiałoby być dołączone do produkcyjnej wersji php, a nie każdy serwer obsługuje dynamiczne ładowanie bibliotek i mamy impas. Jeśli kiedyś pisaliście własne rozszerzenie, to jak to potem z tym było? Warto było?

Zapraszam do dyskusji.

p.s. Temat nie dotyczy przewagi i "lepszości" alternatywnych sposobów ładowania funkcji - list include, autoloaderów.


--------------------
To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability, to inform yourself.
Think for yourself. Question authority.
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
Strzałek
post
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 384
Pomógł: 6
Dołączył: 11.09.2004
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Racja. Jeżeli chodzi o "pierdoły" do debugowania typu print_r etc. to rzeczywiście może być nie głupi pomysł ponieważ swój warsztat masz wyposażony w to rozszerzenie i sobie używasz f-cji w projektach.

Jednak temat właściwie się skończył zanim się zaczął ponieważ:

Cytat
który działa bardzo fajnie, ale mało kto z niego może skorzysta, bo na produkcyjnych nie da się go załadować


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 19.08.2025 - 19:15