Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Jak usunąć wpis z tablicy MBR?
mike
post
Post #1





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie zagłębiając się w szczegóły jak to zrobiłem ale doprowadziłem do sytuacji kiedy w tablicy MBR mam dwa systemy operacyjne.
1. Windows XP (C:)
2. Windows XP (D:)

Tego drugiego systemu w rzeczywistości nie ma. Dysk D: jest sformatowany. Nie mniej podczas uruchamiania komputera mam nachalny komunikat o wyborze systemu.

Jak uaktualnić MBR do stanu rzeczywistego kiedy na dysku jest tylko jeden system operacyjny?
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
sztosz
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 866
Pomógł: 32
Dołączył: 2.06.2004
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


MBR tylko wskazuje na partycje z której ma się zacząć proces uruchamiania/bootowania. A boot.ini to takie menu.list z gruba (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/winksmiley.jpg) MBR bez wyraźnej potrzeby (błędne wskazywanie partycji np. na nie istniejącą) nie należy ruszać. Bo jeśli ten sector na HDD ulegnie zniszczeniu nie ma (bez innego dysku) możliwości bootowania jakiegokolwiek systemu z tego dysku.

Raz mi padł MBR zupełnie. Dysk mógł mi tylko służyć już do przechowywania danych (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 13.10.2025 - 16:45