![]() |
![]() |
![]()
Post
#1
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 44 Pomógł: 0 Dołączył: 17.04.2002 Skąd: Jastrzębie Zdrój Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Mam takowe pytanko...
Jak waszym zdaniem lepiej programować w php? Ja osobiscie wole uzywac jednego pliku gdzie zamieszczam wszystkie funkcje, montuje na poczatku require_once("nazwa pliku z funkcjami") i dzialam na warunkach w np. index.php. Caly skryp powiedzmy ma 10 funkcji. Takze po zrobieniu calego skryptu mam zaledwie dwa czasami trzy pliki. Teraz sie zastanawiam jak jest lepiej? Czy zamiast tych 10 funkcji w sumie dwoch plikow, uzyc 10 plikow gdzie w kazdym posadzic po jednej funkcji? Bo jak nie patrzec 10 funkcji w jednym pliku zajmuje 10 razy wiecej miejsca, a w jednym pliku jedna funkcja 9/10 miejca mniej. Jak wam sie to widzi? (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/smile.gif) Jeszcze jedno pytanie... Jak dziala funkcja require_once(), require(), include()? Czym one od siebie sie roznia? Pozdrawiam zuku |
|
|
![]() |
![]()
Post
#2
|
|
Grupa: Zarząd Postów: 3 503 Pomógł: 28 Dołączył: 17.10.2002 Skąd: Wrocław ![]() |
Zaczyna się ciekawie i ciekawie się kończy. Każdy wuiększy projekt w pliku konfiguracyjnym trzyma tylko elementy nizmienne, bądź domyślne. Reszta konfiguracji siedzi w prostej tabelce w bazie, której rekordy mogą wyglądac np. tak:
Cytat Name | Value
Skrypt na początku zczytuje defaulty pliku, łączy się z bazą i podmienia defaulty na wartości pobrane z bazy. A te z bazy są edytowalne w panelu administracujnym.
version | 2.3.4 nicklen | 32 user_email_required | 1 registration_email | 0 allow_pw | 1 Przypatrz się phpBB. |
|
|
![]() ![]() |
![]() |
Aktualny czas: 3.10.2025 - 14:13 |