Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Wymiana danych między serwerami w SOAP
cancer
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 5
Pomógł: 0
Dołączył: 15.11.2006
Skąd: Opole

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam!

Mój problem wygląda następująco:

Mam dwa serwery www (apache) i dwie bazy danych w dwoch roznych miejscach w kraju i potrzebuje napisac jakas aplikacje ktora wymienialaby dane miedzy nimi. Konkretnie chodzi mi o to ze jakis skrypt A z serwera glownego A (do ktorego zainstalowanych modulow ja nie mam dostepu, bo to serv gdzies w GER) co jakis czas musi wyciagnac dane z bazy za pomoca jakiegos skryptu B z serwera B (baza nie jest wyciagnieta na zewnatrz). Myslalem o zastosowaniu SOAP tyle ze o ile sie orientuje (bo nigdy wczesniej tego nei stosowalem) to wymaga on obiektowki czyli serwera z conajmniej PHP5.
Niestety na serwerze A (glownym) jest PHP4 (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/sad.gif) , tylko na serwerze B jest php5.

Moja prosba: Niech mi ktos poradzi co w takim przypadku najlepiej zrobic i jak to wogole zrobic?(IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/questionmark.gif) Help me please!

Dodam tylko ze o ile sie doczytalem na razie na necie to mozna to niby zrobic poprzez odpowiednio spreparowany naglowek http i poprzez gniazdo (np fun. fsockopen) wywolac zdlanei skypt na drugim serwerze, tyle ze ja nie wiem w jakisposob to wsyztsko powiazac (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/sad.gif)

Ten post edytował cancer 15.03.2007, 13:17:34
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
cancer
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 5
Pomógł: 0
Dołączył: 15.11.2006
Skąd: Opole

Ostrzeżenie: (0%)
-----


no tak też już czytałem i z tego co wyczytałem to jest znowu problem z nusoap pod php5? Najlepiej bylby chyab samemu zredagowac naglowek i po tcp albo ssl wyslac go do serwera, tylko nie wiem dokladnie jak taki naglowek poprawnie zredagowac aby soap obsluzyc tez... Wie ktos? Moze jakis sprawdzony link?
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 4.10.2025 - 00:56