Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Optymalizacja bazy
TakiJakis
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 54
Pomógł: 0
Dołączył: 7.11.2004

Ostrzeżenie: (40%)
XX---


Założmy, że mamy bazę danych, w niej tabelę posty. W tej tabeli komórki autor_id, data, treść itp... Założmy, że treść jest zwykle długa. Czy opłaca robić się osobną tabelę dla treści? Jeśli tak, to w jakich sytuacjach to się opłaci?

Np. na czym polega szukanie, np. "SELECT COUNT(*) FROM posty". Czy to pobiera wszystkie wartości (czyli im więcej tekstu w komórce treść, tym dłużej zapytanie będzie trwało)?
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
TakiJakis
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 54
Pomógł: 0
Dołączył: 7.11.2004

Ostrzeżenie: (40%)
XX---


Cytat(Sh4dow @ 25.10.2006, 06:48:29 ) *
Po pierwsze jesli 1 pole z trescia jest przypisywane do jednego rekordu z postem to nie rozdzielamy tablicy. Jeżeli natomiast jedno pole z tresciu nalezy do wielu rekordow z postami lub wiele tresci nalezy do jednego rekordu to wtedy sie rozdziela tablice.

W tabeli z postami, np. na forum, praktycznie każdy post ma swoją własną, unikalną treść i na odwrót. Zatem rozumiem, że nie zgadzasz się z MaKARONem?
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 27.12.2025 - 16:19