Post
#1
|
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 16 Pomógł: 0 Dołączył: 7.08.2006 Ostrzeżenie: (0%)
|
Witam
Szukam już 2 godziny i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie (moze źle szukam (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/sad.gif) ) Mam takie zapytanie:
Chcę zmienić to zapytanie na takie:
Jakie zapytanie powinienem napisać żeby podając $id_fotki otrzymać pozycję dla LIMIT przy sortowaniu takim jak powyżej? Pozdrawiam |
|
|
|
![]() |
Post
#2
|
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 16 Pomógł: 0 Dołączył: 7.08.2006 Ostrzeżenie: (0%)
|
No więc tak mam jedną stronę z miniaturkami i każda z tych miniaturek jest linkiem do strony z powiększonym obrazkiem, link ten zawiera ID tegoż obrazka.
Na stronie z powiększonymi obrazkami mam przyciski [następny], [poprzedni] itd pod tymi przyciskami nie chce mieć konkretnych ID obrazków tylko pozycje którą zajmują przy danym sortowaniu I teraz tak: Przy przejściu od miniaturek mam podane ID (i taka sytuacja występuje tylko raz) potem operuję już tylko pozycjami i zapytaniami LIMIT Niema jakiegoś prostego sposobu na wyciągnięcie numeru rekordu? gdzieś czytałem kiedyś że podczas sortowania baza tworzy sobie dodatkową ukrytą kolumnę z ponumerowanymi po kolei rekordami i właśnie ten numerek by mnie pewnie interesował (niestety zapomnialem gdzie o tym czytałem) :/ Dzięki za odpowiedzi Pozdrawiam |
|
|
|
DooBLER wyciągnięcie pozycji na podstawie ID 5.09.2006, 19:20:00
dr_bonzo Policz ile jest rekordow o wiekszym-rownym gal_dat... 5.09.2006, 20:16:14
spenalzo Cytat(DooBLER @ 6.09.2006, 09:50:05 )... 6.09.2006, 20:11:26
DooBLER no ale jak będę miał więcej przycisków np tak:
[-... 6.09.2006, 21:29:34 ![]() ![]() |
|
Aktualny czas: 27.12.2025 - 22:27 |