Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> [php]request method POST, skrypty gdy method=get
jastu
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 382
Pomógł: 0
Dołączył: 29.11.2005
Skąd: :jestem();

Ostrzeżenie: (0%)
-----


napisałem prosty skrypt oparty o metodę post - po uruchomieniu go na serwerze wyrzuca - Method Post is not Allowed on this serwer .
Proszę o podpowiedź - jak przekształcić skrypt i czy wymaga to dużo pracy (bo rozumiem że wszystko można przesłać przez $_GET[' ']) - w phpinfo() jestinformacja - request_metod : GET .

ps.sama zamiana metody - zastąpienia $_POST[''] na $_GET[''] nie dała efektu.
POZDRAWIAM

Ten post edytował jastu 14.03.2006, 17:16:57
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
kszychu
post
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 712
Pomógł: 23
Dołączył: 27.10.2003
Skąd: z kontowni

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Takie "zabezpieczenie" jest trochę na zasadzie "jeśli nie będąjeździć samochody - nie będzie wypadków". Pogadaj z administratorem, żeby jednak odblokował POST, gdyż GET nie do wszystkiego się nadaje (ograniczona ilośćprzesyłanych danych, brak możliwości przesyłania plików). Poza tym przesyłanie danych w urlu stwarza sposobność podejrzenia ich i łatwej podmiany.

@LBO: na przyszłość, jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, to powstrzymaj się od takich wypowiedzi, bo jeszcze jedna a dostaniesz ostrzeżenie.
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 10.10.2025 - 19:53