Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Grucha, czyli PEAR...
melon
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 9
Pomógł: 0
Dołączył: 25.03.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam!

Kto z was uzywa PEAR i w jakim stopniu pomaga wam to przy pisaniu softu i przyspiesza ten proces (chodzi mi raczej o duze serwisy)? Pytam, bo mam dylemat czy sie przesiadac na PEAR (tzn. przerabiac jakies 90% gotowego softu, ktory bedzie jeszcze rozwijany), czy rzezbic dalej kazda klase po swojemu... Prosilbym raczej o osobiste doswiadczenia z grucha, a nie linki w stylu http://pear.php.net/manual/en/ ;-))

Pozdrawiam i z gory dzieki...
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
DeyV
post
Post #2





Grupa: Zarząd
Postów: 2 277
Pomógł: 6
Dołączył: 27.12.2002
Skąd: Wołów/Wrocław




Kurtz - co za skromność (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/tongue.gif)

Wydaje mi sie, że korzystanie z Gruchy stanie sie optymalniejsze, a klasy sie nieco 'zoptymalizują' w momencie zmiany php na 5.
Podstawowym ograniczeniem obiektówki w PEAR jest to, że nie korzysta z instancji obiektów tylko z wywoływania motod klas przy pomocy ::
No i w tym momencie niestety, ale możliwości tych klas znacznie się ograniczają.
Na szczeście PHP5 ma pozwalać na takie wywoływanie, z tą różnicą, że traktuje takie wywołanie, jako wywołanie do instancji klasy, więc pozwala na korzystanie np. z $this
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 26.12.2025 - 22:01