Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> na kupionym serverze nie działa funkcja mail() :(, początkujący PHP
jafet
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 38
Pomógł: 0
Dołączył: 26.09.2004
Skąd: Białystok

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam Was!

Kupiłem konto z php, sqlem na swoją stronę. Uczę się php i napisałem sobie skrypt do subskrubcji wykorzystujący funkcję mail(). Wszystko działa poza tą funkcją. Pisałem do admina ale on jest jakiś niekumaty, nie zna się na php i mówi że wszystko niby jest ok. Ale wiem że nie jest bo maile nie dochodzą a skryp nie ma żadnych błędów. Co mam mu napisać? Co jest nie tak z tym serverem??
Proszę o pomoc.
Z gory dzieki
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
anas
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 172
Pomógł: 0
Dołączył: 22.09.2002
Skąd: Gorzów Wlkp

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hej.

Cytat
anas - nawet jak jest autoryzacja to email pójdzie (trzeba tylko dobrze skonfigurować php). Pozatym najczęściej jest włąśnie port SMTP blokowny (aby spamu nie wysyłać) i dostępne są tylko mail lub sendmail


Moja firma swiadczy uslugi hostingowe - jak powiesz mi jak trzeba skonfigurowac php, aby funkcja mail dzialala bez problemu, a przy tym nie dawala mozliwosci spamowania, podszywania sie pod innych uzytkownikow poczty to zaplace Ci za to, zapraszam wiec na priva z rozwiazaniem. Co do blokowania portow na ktorych dziala protokol SMTP - to robiac to zablokowalbys caly ruch dotyczacy poczty - wiec nie rozumiem jak mialaby wtedy dzialac funkcja mail.

Dla provider'ow pozostal wiec wybor miedzy odblokowaniem lokalnej autoryzacji smpt, ale wtedy jak masz konto z php na serwerze w domnie np. serwer.pl -> i na nim wysyalm email to moge podszyc sie pod np. admin@serwer.pl -> takie rozwizanie - jak dla mnie jest niedopuszczalne - dla takich providerow jak np. home.pl -> jest (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/smile.gif) . Sam sprawdzalem.

W tej chwili na naszym firmowym serwerze strony poszczegolnych uzytkownikow dzialaja z ich uprawnieniami - np. wywolujac swoj skrypt test.php -> nie odpala sie jako user www/www lub nobody/nobody - jak w przypadku apache'a, ale jako wlascieciel pliku/grupa wlasciciela - dlatego chcemy przepisac funkcje mail w php aby autoryzacja przebiegala na zasaszie zaufania - jesli gosc jako argument od podal np. jan@domena.pl to funkcja mail wpierw sprawdzi czy domena.pl nalezy do uzytkownika - jest przypisana do jego konta - jesli tak pojdzie dalej, jesli nie zwroci FALSE... innego rozwizania nie widze - chyba ze ktos z was mi podpowie jak mozna to latwej rozwiazac, aby nie oduczul tego uczciwy uzytkownik konta w tym php.

pozdrawiam

anas
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 25.12.2025 - 20:59