Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Symfony Doctrine - zamiana wyniku zapytania na encje
marekm10
post 20.06.2019, 10:46:51
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 6
Pomógł: 0
Dołączył: 23.10.2016

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć
piszę sobie coś w Symfony 4 z Doctrine i mam taką sytuację, że optymalniej wydaje mi się napisać zapytanie samemu przy użyciu query buildera, niż zdać się na automatyczne wyciąganie. Są dwie encje, które trzeba połączyć po to, aby wyjąć dane z 3 tabeli - w sumie to nieistotne teraz. Mam klasę repozytorium encji i w jednej z metod kod:
  1. $this->createQueryBuilder('u')
  2. ....
  3. ->select('u.id')
  4. ->getQuery()
  5. ->getResult();


Moje pytanie jest takie: jak zamienić wynik tego zapytania na encję? Otrzymuję na ten moment zwykłą tablicę z id, a chciałbym dostać tablicę (czy też kolekcję) encji z podstawionymi już wartościami pod odpowiednie pola (na razie jest to tylko id testowo, docelowo będzie więcej). Nie za bardzo wyobrażam sobie, aby trzeba było ręcznie robić pętlę, która po wszystkim przejdzie i przypisywać każdą wartość pojedynczo - pewnie można to zrobić lepiej. Szukałem, czytałem dokumentację Doctrine w sekcji o mappingu (nie wiem czy to to), ale nie mogę znaleźć tego, o co mi chodzi (albo źle szukam). Dotarłem do klasy typu ResultSetMappingBuilder, ale nawet nie wiem czy to jest od tego, a jak jest to gdzieś widziałem metody oczekujące czystego kodu SQL, a ja aż tak nisko schodzić nie potrzebuję, query builder mi wystarczy.

Proszę o pomoc i poradę pod jakimi hasłami tego szukać, gdzie szukać albo ewentualnie o jakiś przykładowy kod.
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
ohm
post 20.06.2019, 13:28:31
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 621
Pomógł: 144
Dołączył: 22.12.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


powinno pomoc select('om, u'),
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 20.06.2024 - 00:18