Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Szkielet aplikiacji w php 7+
eerie
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 117
Pomógł: 0
Dołączył: 3.08.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzień dobry

Napisałem bardzo prosty szkielet aplikiacji w php 7+ oparty na Symfony. Czy mógłbym prosić o ocenę, czy jest fachowo napisany?

https://github.com/eerie79/framework_svn

Mam następujące wątpliwości:

1. Czy jest sens kodować w php7 z użyciem "declare(strict_types = 1);"?
2. Jakiego typu zmienną jest rezultat funkcji "mysqli_query"? Jak zapisać to w php7?

https://github.com/eerie79/framework_svn/bl...re/DataBase.php

public function dbQuery(string $query): co_tu_podać?
{
return mysqli_query($this->mysqlLink, $query);
}

Pozdrawiam
EERIE
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
nospor
post
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 565
Pomógł: 6315
Dołączył: 27.12.2004




Cytat
Brak deklaracji zwracanego typu jest dopuszczalny?
Dopuszczalny przez kogo/co ? Przeciez w swoim kodzie nie raz nie masz ustawionego typu i jakos php7 pozwala ci na jego wykonywanie.
Generalnie dobrze jest okreslac typ. To procentuje w przyszlosci.

Jesli tak bardzo chcesz trzymac sie klasy w obecnej formie to stworz poprostu wlasna klase Result i za kazdym razem zwracaj jej obiekt, ktoremu to przypiszesz wynik funkcji mysqli. Zawsze bedziesz wiec zwracal obiekt klasy Result a co w nim bedzie to juz nikomu nic do tego (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)



edit: zas co do array, ktore raz moze byc array a raz null to nie
: array

a:
: ?array
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 28.06.2026 - 01:01