Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Szkielet aplikiacji w php 7+
eerie
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 117
Pomógł: 0
Dołączył: 3.08.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzień dobry

Napisałem bardzo prosty szkielet aplikiacji w php 7+ oparty na Symfony. Czy mógłbym prosić o ocenę, czy jest fachowo napisany?

https://github.com/eerie79/framework_svn

Mam następujące wątpliwości:

1. Czy jest sens kodować w php7 z użyciem "declare(strict_types = 1);"?
2. Jakiego typu zmienną jest rezultat funkcji "mysqli_query"? Jak zapisać to w php7?

https://github.com/eerie79/framework_svn/bl...re/DataBase.php

public function dbQuery(string $query): co_tu_podać?
{
return mysqli_query($this->mysqlLink, $query);
}

Pozdrawiam
EERIE
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
nospor
post
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 565
Pomógł: 6315
Dołączył: 27.12.2004




ad1) Chodzilo mi bardziej o kody takie jak ten
https://github.com/eerie79/framework_svn/bl...nfig/config.php
tam declare jest raczej zbedne.
Wszedzie indziej jak najbardziej.

Rzutowanie rob juz na etapnie inicjalizcji zmiennej
$province = (is_numeric($_POST['province']) && $_POST['province'] >= 1) ? (int) $_POST['province'] : 0;

ad2) Nie mozesz tam okreslic typu jednoznacznie, poniewasz jak masz wyraznie napisane, to moze zwracac wiele typow, false/true, mysqli_result.
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 28.06.2026 - 01:01