Post
#1
|
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 117 Pomógł: 0 Dołączył: 3.08.2017 Ostrzeżenie: (0%)
|
Dzień dobry
Napisałem bardzo prosty szkielet aplikiacji w php 7+ oparty na Symfony. Czy mógłbym prosić o ocenę, czy jest fachowo napisany? https://github.com/eerie79/framework_svn Mam następujące wątpliwości: 1. Czy jest sens kodować w php7 z użyciem "declare(strict_types = 1);"? 2. Jakiego typu zmienną jest rezultat funkcji "mysqli_query"? Jak zapisać to w php7? https://github.com/eerie79/framework_svn/bl...re/DataBase.php public function dbQuery(string $query): co_tu_podać? { return mysqli_query($this->mysqlLink, $query); } Pozdrawiam EERIE |
|
|
|
![]() |
Post
#2
|
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 117 Pomógł: 0 Dołączył: 3.08.2017 Ostrzeżenie: (0%)
|
Sorry. Skończyłem tylko jednoroczne studia podyplomowe. Nie nauczyli mnie tam wiele. Sam zdobywam wiedzę z książek i internetu...
Cytat ad1) Moze wpierw dowiedz sie co robi declare(strict_types = 1); bo patrzac po kodzie odnosze wrazenie ze walisz gdzie popadnie nie wiedzac w ogole co to robi I tak, jak najbardziej jest sens uzywania tego, a wrecz nawet by wypadało uzywac. No, deklaracja ta włącza tryb "strict". W praktyce sam musiałem wykonać rzutowanie typów zmiennych, bo wywaliło mi kupę błędów. Ale czy robię to dobrze? Np. najpierw pobieram postem wartość z formularza: $province = (is_numeric($_POST['province']) && $_POST['province'] >= 1) ? $_POST['province'] : 0; Potem dopiero w wywoływanej metodzie wykonuję rzutowanie: (int) $province $array = $addController->addAction($name, $surname, (int) $province, (int) $city); Czy nie da się jakoś zrobić, aby zmienna $province od razu była liczbą całkowitą, a nie łańcuchem? Czy robię to dobrze? Czy to znaczy, że deklarazji declare(strict_types=1); powiniennem używać we wszystkich plikach z kodem php? Sorry, nie spotkałem się z tym wcześniej... Cytat ad2) Po co ci wlasna klasa DB skoro jak sam napisales oparles to o symfony? Sorry... Nie oparłem to na Symfony, tylko wzorowałem się na Symfony. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) Jest to bardzo prosty szkielet aplikacji, który napisałem wzorując się na fremework'u symfony. Wszsytko napisałem możliwie najprościej i od podstaw. Cytat ps ad2) A tak poza tym to manuala zamkneli? Przeciez tam wyraznie napisane co zwraca: http://php.net/manual/en/mysqli.query.php Jaki typ zmiennej bym nie podał, że moja metoda zwraca, to wywala mi błąd. Podawałem "mysqli_result", ale wywala błąd, że nie mam takiej klasy. Jak sobie z tym poradzić? EERIE |
|
|
|
eerie Szkielet aplikiacji w php 7+ 3.08.2017, 11:46:27
nospor ad1) Moze wpierw dowiedz sie co robi declare(stric... 3.08.2017, 12:09:04
nospor ad1) Chodzilo mi bardziej o kody takie jak ten
htt... 3.08.2017, 14:07:29
eerie Poprawiłem rzutowanie. Mam jeszcze problem z klasą... 3.08.2017, 16:03:11
nospor Zacznij czytac co pisze manual o funkcjach ktorych... 3.08.2017, 16:11:11
eerie Więc jak w takiej sytuacji postepować, gdy metoda ... 3.08.2017, 16:32:49
nospor CytatBrak deklaracji zwracanego typu jest dopuszcz... 3.08.2017, 17:35:06
eerie CytatDopuszczalny przez kogo/co ? Przeciez w swoim... 3.08.2017, 22:53:44 ![]() ![]() |
|
Aktualny czas: 28.06.2026 - 01:01 |