Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Szkielet aplikiacji w php 7+
eerie
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 117
Pomógł: 0
Dołączył: 3.08.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzień dobry

Napisałem bardzo prosty szkielet aplikiacji w php 7+ oparty na Symfony. Czy mógłbym prosić o ocenę, czy jest fachowo napisany?

https://github.com/eerie79/framework_svn

Mam następujące wątpliwości:

1. Czy jest sens kodować w php7 z użyciem "declare(strict_types = 1);"?
2. Jakiego typu zmienną jest rezultat funkcji "mysqli_query"? Jak zapisać to w php7?

https://github.com/eerie79/framework_svn/bl...re/DataBase.php

public function dbQuery(string $query): co_tu_podać?
{
return mysqli_query($this->mysqlLink, $query);
}

Pozdrawiam
EERIE
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
eerie
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 117
Pomógł: 0
Dołączył: 3.08.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Sorry. Skończyłem tylko jednoroczne studia podyplomowe. Nie nauczyli mnie tam wiele. Sam zdobywam wiedzę z książek i internetu...

Cytat
ad1) Moze wpierw dowiedz sie co robi declare(strict_types = 1); bo patrzac po kodzie odnosze wrazenie ze walisz gdzie popadnie nie wiedzac w ogole co to robi
I tak, jak najbardziej jest sens uzywania tego, a wrecz nawet by wypadało uzywac.

No, deklaracja ta włącza tryb "strict". W praktyce sam musiałem wykonać rzutowanie typów zmiennych, bo wywaliło mi kupę błędów. Ale czy robię to dobrze?

Np. najpierw pobieram postem wartość z formularza:

$province = (is_numeric($_POST['province']) && $_POST['province'] >= 1) ? $_POST['province'] : 0;

Potem dopiero w wywoływanej metodzie wykonuję rzutowanie: (int) $province

$array = $addController->addAction($name, $surname, (int) $province, (int) $city);

Czy nie da się jakoś zrobić, aby zmienna $province od razu była liczbą całkowitą, a nie łańcuchem? Czy robię to dobrze?

Czy to znaczy, że deklarazji declare(strict_types=1); powiniennem używać we wszystkich plikach z kodem php? Sorry, nie spotkałem się z tym wcześniej...

Cytat
ad2) Po co ci wlasna klasa DB skoro jak sam napisales oparles to o symfony?

Sorry... Nie oparłem to na Symfony, tylko wzorowałem się na Symfony. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Jest to bardzo prosty szkielet aplikacji, który napisałem wzorując się na fremework'u symfony. Wszsytko napisałem możliwie najprościej i od podstaw.

Cytat
ps ad2) A tak poza tym to manuala zamkneli? Przeciez tam wyraznie napisane co zwraca:
http://php.net/manual/en/mysqli.query.php

Jaki typ zmiennej bym nie podał, że moja metoda zwraca, to wywala mi błąd. Podawałem "mysqli_result", ale wywala błąd, że nie mam takiej klasy. Jak sobie z tym poradzić?

EERIE
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 28.06.2026 - 01:01