Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Szkielet aplikiacji w php 7+
eerie
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 117
Pomógł: 0
Dołączył: 3.08.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzień dobry

Napisałem bardzo prosty szkielet aplikiacji w php 7+ oparty na Symfony. Czy mógłbym prosić o ocenę, czy jest fachowo napisany?

https://github.com/eerie79/framework_svn

Mam następujące wątpliwości:

1. Czy jest sens kodować w php7 z użyciem "declare(strict_types = 1);"?
2. Jakiego typu zmienną jest rezultat funkcji "mysqli_query"? Jak zapisać to w php7?

https://github.com/eerie79/framework_svn/bl...re/DataBase.php

public function dbQuery(string $query): co_tu_podać?
{
return mysqli_query($this->mysqlLink, $query);
}

Pozdrawiam
EERIE
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
nospor
post
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 565
Pomógł: 6315
Dołączył: 27.12.2004




ad1) Moze wpierw dowiedz sie co robi declare(strict_types = 1); bo patrzac po kodzie odnosze wrazenie ze walisz gdzie popadnie nie wiedzac w ogole co to robi
I tak, jak najbardziej jest sens uzywania tego, a wrecz nawet by wypadało uzywac.

ad2) Po co ci wlasna klasa DB skoro jak sam napisales oparles to o symfony?

ps ad2) A tak poza tym to manuala zamkneli? Przeciez tam wyraznie napisane co zwraca:
http://php.net/manual/en/mysqli.query.php
Cytat
Returns FALSE on failure. For successful SELECT, SHOW, DESCRIBE or EXPLAIN queries mysqli_query() will return a mysqli_result object. For other successful queries mysqli_query() will return TRUE.
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 28.06.2026 - 01:01