Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> perypetie z szukaniem pierwszej pracy, o szukaniu pracy
Lazari
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 0
Pomógł: 0
Dołączył: 19.07.2017

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam. Od kilku już lat uczę się samodzielnie języków programowania, poznałem na niezłym poziomie te technologie: PHP, JavaScript, jQuery, mySQl, i obecnie uczę się Symfony 3. No właśnie - wspomnę że mam konto na GitHubie z własnymi projektami.
Mam 34 lata i nie jestem z wykształcenia ani zawodu programistą, tak więc nie kończyłem studiów wyższych o profilu "informatyka".
Moje pytanie brzmi tak: Czy osoba o tych parametrach, wieku i zawodzie innym niż programista ma szansę zaistnieć w branży i pokonać najpierw pierwszy szczebel kariery - "Junior" ? (co się jeszcze nie stało)
W sumie wysyłam CV od jakiegoś czasu, w sumie już ponad miesiąc, ale miałem tylko jedną ofertę.
Czy jest może u rekruterów taki Alert, że jak osoba ma tyle lat co ja i nie jest informatykiem z zawodu to już traci na starcie. Dodam ze mam niezłe projekty co udowadniam na gitHubie. Co o tym myślicie?


Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
Pilsener
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 590
Pomógł: 185
Dołączył: 19.04.2006
Skąd: Gdańsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Za mało informacji by Ci doradzić coś konkretnego.
Mimo to się postaram: Twoje doświadczenia w garażowym programowaniu "Hello Worldów" nikogo nie interesują, bo liczy się tylko i wyłącznie praktyczne doświadczenie w pracy zespołowej - i z tego co widzę to 99,999% ofert jest kierowanych do osób z takim właśnie doświadczeniem. Powiem więcej - wiele firm omija z daleka także freelancerów - z podobnych powodów, przez pół roku w dobrym zespole nauczysz się więcej niż przez 6 lat freelancerki.
Dlatego wysmol się na indywidualne szydełkowanie i postaraj dołączyć do jakiegoś zespołu. Nie gadaj z HRami ani kierownikami budowy, tylko uderzaj bezpośrednio do majstra czy tam brygadzisty - przejdź się po okolicy, zobacz gdzie się co programuje, mów, że chcesz dołączyć do zespołu jako junior bo znasz trochę podstaw i takie tam. Jeśli nie wyglądasz na fioleta i nie zachowujesz jak ktoś z marskością wątroby to np. w większości różnych agencji interaktywnych przyjmą Ciebie od ręki.
Powodzenia (IMG:style_emoticons/default/arrowheadsmiley.png)
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 14.10.2025 - 16:33