Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> standardowa sesje vs sesja w bazie
nospor
post
Post #1





Grupa: Moderatorzy
Postów: 36 561
Pomógł: 6315
Dołączył: 27.12.2004




Prowadzil ktos z was jakies porownania wydajnosciowe w sprawie trzymania sesji w bazie vs sesja standardowa? Sa to jakies duzo roznice na niekorzysc sesji w bazie?

A jak teraz dodac do tego fakt, ze chcemy na biezaca znac aktywnych userow, to na standardowej sesji musimy dodawac dodatkowe rzeczy do bazy odnosnie zalogowanych userow i tak czy siak robic za kazdym razem odwolania do bazy. Zas przy sesji w bazie juz to wszystko nam odpada bo mamy sesje i tak w bazie i statad mozemy sobie wszystko pobrac. W tym przypadku juz tak duzej roznicy byc nie powinno.

Ktos cos?
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
by_ikar
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 798
Pomógł: 307
Dołączył: 13.05.2009
Skąd: Gubin/Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@daro wrzucanie zserializowanych danych do bazy to czysta głupota. Już takie kwiatki jak JSON jako string w mysql widziałem i odradzam to każdemu.

Postawienie mongo do sessji też jest średnim pomysłem, bo lepszy jest już redis, a przy tym sporo lżejszy. Ewentualnie memcache.
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 28.12.2025 - 02:44