Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> echo i kod html
enero
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 12
Pomógł: 0
Dołączył: 29.04.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


jak zrobic wstawke kodu html w php?
uzywam do tego celu echo "kod html";
tylko to ma jedna wade - przed wszystkimi " trzeba dac \ co jest beznadziejnym rozwiazaniem. da sie to wstawic w jakis blok?
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
mike
post
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 7 494
Pomógł: 302
Dołączył: 31.03.2004

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(enero @ 2004-06-21 19:13:12)
znaczniki  '  ' są niezgodne ze specyfikacją.

Kto cię tak oszukał (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/questionmark.gif) ?
Popatrz tutaj : pojedyncze cudzysłowy
A jak nie, to tu masz skrót:
Cytat("manual")
Pojedyncze cudzysłowy

Najprostszym sposóbem na zdefiniowanie prostego łańcucha znaków, jest umieszczenie go w pojedynczych cudzysłowach (znak ').

Aby w takim łańcuch umieścić symbol pojedynczego cudzysłowu, należy go poprzedzić ukośnikiem wstecznym (\), tak jak w wielu innych językach programowania. Jeśli ukośnik wsteczny ma wystąpić przed symbolem pojedynczego cudzysłowu lub na końcu łańcucha, wtedy należy napisać go dwukrotnie. W przypadku użycia ukośnika wstecznego z innym znakiem, ukośnik też zostanie wyświetlony! Nie ma zatem potrzeby pisania ukośnika dwukrotnie w innych sytuacjach.

Notatka: W php 3, ostrzeżenie na poziomie E_NOTICE zostanie wyświetlone, jeśli zajdzie powyższa sytuacja.

Notatka: W przeciwieństwie do dwóch pozostałych składni, zmienne nie będą zamienione na swoje wartości, kiedy pojawią się pomiędzy pojedynczymi cudzysłowami.
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 3.10.2025 - 07:25