Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> [Symfony][Symfony2]Upgradowanie do wyższych wersji, Jak to jest ze zmianą wersji Symfony
athabus
post 2.09.2014, 08:40:44
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 898
Pomógł: 48
Dołączył: 2.11.2005
Skąd: Poznań

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hej po dłuższym rozbracie wracam do programowania w PHP.
Jak widzę troszeczkę się pozmieniało, bo zatrzymałem się na Symfony 1.4. Muszę nauczyć się nowego frameworka i wstępnie decyzja padła na Symfony 2.0 - jest dla mnie bardzo intuicyjny i prosty.

Jedyne co mnie niepokoi, to że chcę tworzyć większy projekt z nastawieniem "na lata", a z Symfony 1.x mam złe doświadczenia jeśli chodzi o upgrade na wyższe wersje. Przejście z 1.0 po kolejnych wersjach do 1.4 wymagało poprawienia większości kodu ;-( Często były to drobne poprawki - np. zmiana parametrów w kontrolerze), ale bardzo czasochłonne.
Dlatego chciałbym zapytać jak to jest z upgradowaniem projektów opartych o symfony 2.0 - czy ono też się wiąże z takimi licznymi poprawkami, czy też developrzy wyciągnęli lekcję z przeszłości?

Drugie pytanie, to zakładając, że chcę rozwijać poważniejszą aplikację powinienem pracować w oparciu o Symfony 2.5 czy 2.3(czyli obecny LTS)? Czy Upgrade jest możliwy bezpośrednio pomiędzy wersjami LTS, czy też trzeba będzie przejść ścieżkę 2.3->2.4->2.5->...->nowy LTS ?

Z góry dzięki za pomoc.
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
toffiak
post 2.09.2014, 09:02:07
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 395
Pomógł: 80
Dołączył: 24.08.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeżeli zależy Ci na długim wsparciu to tylko wydania LTS, aktualnie jest tylko jedno 2.3 zakończenie wsparcia datowane jest na połowę 2017 roku.
Jak będzie wyglądać zmiana wersji LTS na inną wersję LTS ? tego nie wiadomo napewno nie będzie to zmiana całkowicie automatyczna bez jakichkolwiek zmian w kodzie.
Jak wygląda zmiana np z wersji 2.4 na 2.5 ? najkrócej mówiąc zmiany są o wszystkich można przeczytać w plikach UPGRGADE, zalecam aktualizację co wersję np: 2.4 do 2.5 dalej do 2.6.

Z doświdczenia wiem że najwięcej kłopotów jest jednak z bundlami nie związanymi z samym frameworkiem.


--------------------
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 3.06.2024 - 09:01