Post
#1
|
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 28 Pomógł: 0 Dołączył: 8.04.2004 Skąd: Żary woj. lubuskie Ostrzeżenie: (0%)
|
skrypt.php:
[php:1:63d7ee4581]<?php <? $random = rand(1,100); echo $random; ?> ?>[/php:1:63d7ee4581] Chciałbym osiągnąć takie coś: Za pierwszym razem wykonanie skryptu wygeneruje losową liczbę. Chcę aby po odświeżeniu nie losował on ponownie tylko wyświetlił tę samą liczbę. Ale jak się wyłączy i włączy przeglądarkę i ponownie sie uruchomi skrypt to ponownie liczba ma zostać wygenerowana losowo. Powinno się dać to cookie`sami zrobić, ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Z góry dziękuję za pomoc i chwilę poświęconego czasu. Pozdrawiam |
|
|
|
![]() |
Post
#2
|
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 436 Pomógł: 6 Dołączył: 8.11.2003 Skąd: Szczecin Ostrzeżenie: (0%)
|
[php:1:45698c8201]<?php
session_start(); if( !( isset( $_SESSION['random'] ) ) ) { $random = rand(1,100); $_SESSION['random'] = $random; echo $random; } else { echo $_SESSION['random']; } ?>[/php:1:45698c8201] |
|
|
|
phpuser Zablokowanie ponownego wygenerowania wyniku. 2.06.2004, 13:15:44
Puciek Proponuję zrobić to sesją
<?php
session_start()... 2.06.2004, 13:19:01
kszychu Re: Zablokowanie ponownego wygenerowania wyniku. 2.06.2004, 13:19:52
phpuser wyskakuje taki komunikat:
Parse error: parse erro... 2.06.2004, 13:24:43
phpuser Cytat<?php
session_start();
if (!isset($SESSI... 2.06.2004, 13:28:19
Puciek Mea coulpa, wszystko przez ten pospiech, zapomniał... 2.06.2004, 13:28:55
kszychu A ja w if zamiast $_SESSION, użyłem $SESSION
Oczy... 2.06.2004, 13:31:09
Puciek CytatA ja w if zamiast $_SESSION, użyłem $SESSION ... 2.06.2004, 13:34:56 ![]() ![]() |
|
Aktualny czas: 28.06.2026 - 01:01 |