![]() |
![]() |
![]()
Post
#1
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 386 Pomógł: 7 Dołączył: 22.04.2010 Skąd: Ziemia Ostrzeżenie: (20%) ![]() ![]() |
Ogólnie to pobieram wartość z bazy i ją wyświetlam. Gdy jestem na stronie i wiadomość doszła do mnie to muszę odświeżyć stronę aby mi pokazało że do mnie doszła. Chciałbym przerobić to na ajax aby pokazywało ją od razu.
|
|
|
![]() |
![]()
Post
#2
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 39 Pomógł: 8 Dołączył: 11.05.2012 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Patrząc na budowę zapytania to jakiś mały system z użytkownikami. Jeśli chcesz oszczędzić bazę to najlepiej zrób to w ten sposób:
=> wiadomość jest wysyłana => dodajesz rekord do bazy danych => zliczasz nieodebrane wiadomości odbiorcy, aktualizujesz liczbę nieodebranych w tabeli z użytkownikami => przy odwołaniu AJAX wyświetlasz i tak pobierane już dane z informacjami o użytkowniku. Ten post edytował Lwik 15.11.2013, 21:38:58 |
|
|
![]() ![]() |
![]() |
Aktualny czas: 7.10.2025 - 10:02 |