Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Edycja host z cmd
ShadowD
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 333
Pomógł: 137
Dołączył: 25.03.2008
Skąd: jesteś??

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mam programik który generuje mi plik host i vhost dla servera następnie go restartując - tak by przyśpieszyć sobie prace z vhostami i nie pisać z palca za każdym razem.

Mam jednak problem z skopiowaniem pliku host do jego pierwotnej lokalizacji, myślałem że zmiana właściciela pliku i próba przeniesienia go przez wywołany plik bat się powiedzie - niestety tak się nie stało - kasperski krzyczy, że to trojan - zaznaczam by go dodał do wyjątków, więc coś się dzieje tylko coś dalej idzie nie tak.

copy hosts C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts
pause

To mój cały pliczek do kopiowania, macie pomysł co trzeba zmienić by ta operacja zakończyła się powodzeniem? Nadanie uprawnień czy zmiana właściciela (różne kombinacje) nie pomagają. :/

Ps. Ew. mogę zlecić komuś napisanie programu za pomocą którego będzie opcja generowania tych 2 plików, w jakimkolwiek jezyku, byle pod win śmigało, ofc zapłacę.

Ew. jest jakaś opcja przekierowania wszystkiego *.dev na lokalny server?

Ten post edytował ShadowD 28.05.2013, 14:57:37
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi
mar1aczi
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 731
Pomógł: 141
Dołączył: 9.05.2011
Skąd: śląskie

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jaki windows?
Utwórz sobie na pulpicie skrót o zawartości
Kod
%windir%\system32\notepad.exe %windir%\system32\drivers\etc\hosts
z nazwą wygodną dla siebie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Następnie klknij prawym klawiszem myszki i wybierz "Właściwości". Na zakładce "Skrót" kliknij "Zaawansowane" i zaznacz opcję "Uruchom jako administrator". Zapamiętaj zmiany i voila (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Wystarczy tak (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ?
Go to the top of the page
+Quote Post

Posty w temacie


Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 7.10.2025 - 13:55