![]() |
![]() |
![]()
Post
#1
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 122 Pomógł: 3 Dołączył: 18.12.2004 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Dostaję ostatnio bardzo wiele pytań jak zacząć "zabawę" z JS/HTML5 na poważnie, dlatego postanowiłem się podzielić ze społecznością PHP moją prezentacją - www.slideshare.net/ferrantes/become-a-frontend-developer. Front-end, a JS przede wszystkim bardzo ostatnio ewoluował - w prezentacji mnóstwo pomocnych linków do cennych źródeł wiedzy.
Ten post edytował ferr 18.05.2013, 15:23:32 |
|
|
![]() |
![]()
Post
#2
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 3 034 Pomógł: 366 Dołączył: 24.05.2012 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Tak jak już ktoś wspomniał w naszym kraju ludzie operują pojęciem fron-end, a tak naprawde nie wiedzą co ono oznacza, dlatego warto takim pseudo-pracodawcom uświadomić, jaka jest własciwa hierachia czyli grafik (PS,Corel Draw itd) -> front-end(HTML,CSS,JS i jego pochodne) -> back-end (PHP,ROR,PEARL itd), a ponieważ obecnie webdesign jest na topie, pojawia się coraz wiecej takich pseudo-webdesign`erów, którzym najlepiej by pasowało żeby jedna osoba robiła za 5, trzeba wiec ich wszystkich wyprowadać z tego błedu, bo potem wielu fachowców ucieka z tego kraju za granice, gdzie ten system funkcjonuje wedle hierarchii, a u nas jest mnóstwo ofert bez echa... Wiec spokojnie PrinceOfPersia możesz próbować szcześcia w jednej z takich firm, a jeżeli zapytaja o PS to podsuń im np. ten artykuł http://mamstartup.pl/wywiady/1227/damian-w...e-ciekawa-kasta (btw. zasadzczo wywiad z samym autorem tego posta) (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
fizzlebubble wypadało by to umieć, ale w dobrej firmie nawet bez tego się obedzie (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Ten post edytował com 20.05.2013, 00:18:30 |
|
|
![]() ![]() |
![]() |
Aktualny czas: 16.10.2025 - 19:48 |