Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> błędne kodowanie tylko w IE
Kildyt
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 869
Pomógł: 53
Dołączył: 20.10.2003
Skąd: Przeworsk

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam

Przyłożyłem kolejną cegłówkę do ściany niechęci wobec IE. Teraz wszystko co pochodzi z microsyfu kojarzy mi się z ciemną stroną mocy, która bardzo dobrze się maskuje. Ale to nie czas i miejsce na wypisywanie obelg wobec microsyfu (a szkoda (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/biggrin.gif) ).

Mam problem z kodowaniem. Polskie literki pięknie się wyświetlają (nawet te z bazy danych) w przeglądarkach (testowałem na firefox i opera) oprócz ie. Mam zainstalowane ie na moim ubunciaku z przyczyn czysto webmasterskich i tam znaki się nie wyświetlają. Nie trudno się domyślić, że taka sytuacja istnieje także na windowsie. Używaj na stronie kodowanie iso środkowoeuropejski, w programie (bluefish) UTF-8, a w bazie także UTF-8. Może to wydać się dziwne ale gdy zmieniam kodowanie na stronie na UTF-8 to literki się sypią. Tak samo jak zmienie w bazie na latino2 to literki się sypią. Jedynie takie rozwiązanie wyświetla dobrze literki. Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem? (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/aarambo.gif)
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 2)
gekon
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 614
Pomógł: 7
Dołączył: 10.11.2003
Skąd: Rzeszów/Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Adres jeśli można. Wróżenie z fusów itd...
Go to the top of the page
+Quote Post
akubiczek
post
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 189
Pomógł: 0
Dołączył: 4.07.2004
Skąd: z neostrady

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat(Kildyt @ 25.03.2007, 11:23:26 ) *
na wypisywanie obelg wobec microsyfu (a szkoda (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/biggrin.gif) ).

Dorośniesz, to się wyleczysz z pisania głupot (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/tongue.gif)

Cytat(Kildyt @ 25.03.2007, 11:23:26 ) *
Używaj na stronie kodowanie iso środkowoeuropejski, w programie (bluefish) UTF-8, a w bazie także UTF-8. Może to wydać się dziwne ale gdy zmieniam kodowanie na stronie na UTF-8 to literki się sypią. Tak samo jak zmienie w bazie na latino2 to literki się sypią.

Już tutaj widać, że sam do końca nie wiesz co robisz, więc może zajmij się czymś innym.. (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/tongue.gif)

Złośliwość mode off........
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 16.09.2025 - 15:35