Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Virtualhost, Virtualhost na porcie 82
silencer
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam,

Od razu przyznam się, że dopiero raczkuję w temacie, ale opiszę swój problem:

Mam Apach-a z ustawionym virtualem działającym na porcie 82, i tu wstawiając jakiś zewnętrzny adres na stronce np. http://bla.bla.bla stronka mi się nie otwiera ponieważ pod adresem http://bla.bla.bla na porcie 82 nic nie ma.

Ktoś wspominał mi, że można sobie z tym poradzić przy pomocy mod_rewrite. Tylko w swojej zieloności (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/snitch.gif) nie wiem o co chodzi.

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 3)
nitro18
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 311
Pomógł: 7
Dołączył: 2.08.2006
Skąd: Bystrzyca Kłodzka/Nysa

Ostrzeżenie: (10%)
X----


a próbowałeś wpisać http://bla.bla.bla:82

?
Go to the top of the page
+Quote Post
silencer
post
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 2
Pomógł: 0
Dołączył: 16.11.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


(IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/smile.gif) chyba się nie zrozumieliśmy.
Mam virtualhosta działającego na porcie 82 (dostępny tylko z sieci wewn.), na nim mam jakiegoś gotowca w którym mogę umieszczać jakiś tekst linki etc.
umieszczam w tym gotowcu link do np. http://www.jakastamstrona.pl - nie otwiera się (nie znaleziono strony na porcie 82 czyli po stronie jakastamstrona)
link http://www.jakastamstrona.pl:80 też nie idzie (bo podejrzewam, że virtual nadal kieruje wyszukiwarkę na port 82) (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
podobno virtual tak ma, poradzono mi zainteresować się mod_rewrite, ale ja nie wiem co i jak.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post
Fo
post
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 401
Pomógł: 0
Dołączył: 18.04.2003
Skąd: Trójmiasto

Ostrzeżenie: (0%)
-----


@silencer - litości, człowieku święta idą, wszyscy poniewierają w stresie (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/cool.gif)

z tego co napisałeś wywnioskowałem, że:

dodajesz sobie jakiś wpis, ten wpis jest adresem url,

to teraz tak:
a) czy ten adres url to url wewnętrzny - na twoim komputerze
jeżeli tak - to powiedz proszę, w jaki sposób dodajesz sobie virtual hosta, o takim url, który będzie istnieć żeby nie było problemu ?

(IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/cool.gif) jeżeli ten adres url to url zewnętrzny - to czy masz włączony internet ?

trochę nie bardzo rozumiem co ma mod_rewrite do Twojego przypadku ?
bo z tego co wyczytałem, ty sobie dodajesz poprostu linka do jakiejś podstrony, a patrząc łopatologicznie, link do podstrony to kod <a href="http://www.strona.pl" target="_blank">http://www.strona.pl</a> - mniej więcej taki example. to jeżeli dostawiasz sobie urla, i później w niego klikasz - to czy przypadkiem ten url sam nie jest źle skontruowany ?

szczęśliwego karpia życzę,
Fo
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 22.08.2025 - 19:15