Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> konfiguracja WAMP, problem z localhost
trawor
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 29.03.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witm!
Postanwoilem sie dowiedziec w koncu czym jest php i jak go uzywac, niestety moj zapal szybko zostal ostudzony. Po zainstalowaniu WAMPa w przegladarce internetowej po wpisaniu LOCALHOST powinno sie chyba pokazac cos innego niz reklama MS o IIS.
Co zrobic zeby zobaczyc strone powitalna WAMPa?
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 8)
babejsza
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 407
Pomógł: 1
Dołączył: 4.03.2003
Skąd: warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Proponuje zmienić WAMP'a na Krasnala. Dla początkujących zdecydowanie bardziej przyjazny i nie wymaga żadnej konfiguracji.
Go to the top of the page
+Quote Post
huntercs
post
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 94
Pomógł: 0
Dołączył: 6.02.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


zainstalowałeś i co dalej? zaznaczyłeś na końcu instalacji żeby uruchamiał się automatycznie z winda? jeżeli nie to wejdz na c:/wamp/ i odpal exe
musisz kombinować do tego momentu aż na trayu (pasek przy zegarku) pojawi się ikonka takiego licznika smile.gif jeżeli jest biała to znaczy że wszystko działa, apache, php, mysql jeżeli jest zółta lub czerwona to jakaś usługa niejest włączona/skonfigurowana

jak już dojdziesz do tego że jest ikonka to odpal:
http://localhost/ lub http://127.0.0.1/ lub http://nazwa_konta_w_windows/ lub http://twoje_ip/

i powiedz co teraz widzisz?
jak nie będzie strony localhosta to będziemy dalej kombinować rolleyes.gif

ps. krasnal ble ale to tylko moje zdanie tongue.gif

Ten post edytował huntercs 29.03.2006, 18:37:43


--------------------


Go to the top of the page
+Quote Post
krzysiekk
post
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 155
Pomógł: 17
Dołączył: 13.03.2006
Skąd: Jaworze

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czesc smile.gif
ja polecam appserwer
do pobrania z tej strony
http://www.appservnetwork.com/

krasnala nie lubie sad.gif bo mnie baza danych denerwowala
pozatym app.. ma wszystkie moduly uruchomione po instalacji
Go to the top of the page
+Quote Post
mariuszn3
post
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 352
Pomógł: 0
Dołączył: 22.01.2006

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja próbowałem XAMPP'a i WAMP'a.. z XAMPP'em miałem problemy, spróbowałem WAMP'a i nie szukałem dalej.

Odnosnie problemu w temacie to z tego co wiem nowy WAMP ma dziwną przypadłosć jesli instalujesz go w momencie kiedy jest włączony Skype to Apache Ci się nie odpali.. (czyli nici ze strony pod http://localhost/). Wystarczy wyłączyć Skype uruchomić Apache'a i włączyć Skype. Apache zaskakuje i problem nie wraca..
Nie wiem, może Ci ta wskazówka pomoże... a i uważaj.. nowy WAMP (z Apache'em 2) ma kolejną przypadłosc, Twoje dzieła automatycznie są dostępne w sieci.. Wystarczy gdziekolwiek wklepać Twoje IP w adres przeglądarki i wyskakuje Twój localhost! Dosyć niebezpieczne.. tym bardziej, że nic Cię o tym przy instalacji nie informuje. Łatwo to można wyłączyć w windows firewall'u.

Ten post edytował mariuszn3 30.03.2006, 16:49:30
Go to the top of the page
+Quote Post
Krisu
post
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 211
Pomógł: 0
Dołączył: 30.03.2006
Skąd: Żary

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja uważam ze najprostszym serverem jest WebServ wersja 1.1 uwaga tylko ta wersje polecam jedynym minusem jest to, ze nie obsluguje kodowania windows tj nie czyta polskich znaków a poza tym wszystko jest ok.
Przy instalacji i konfiguracji caly czas klikasz dalej.

Ściągnij webserv 1.1

Pozdro
Go to the top of the page
+Quote Post
daro.69
post
Post #7





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 19
Pomógł: 0
Dołączył: 15.11.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


uruchom apache.exe znajdziesz go w c:\wamp\apache2\bin czy jakos podobnie, i wszystko powinno dzialac, lepszy od wapm-a jest krasnal
Go to the top of the page
+Quote Post
wataszi
post
Post #8





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 22.01.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam, mam podobny problem, mianowicie chciałam zainstalowac CMSa na localhost i 3 razy był dostęp a setki nie było co_jest.gif . Miałam movAMPa XAMPPa i teraz mam WAMPa. Ten ostatni działał i kilka postów udało mi sie napisac do wyłączenia komputera... Teraz mam pomarańczową ikonkę, z tego, co sie tu dowiedziałam oznacza to, że nie wszystkie usługi są włączone (podczas gdy działał jak nalezy ikonka była zielona). Opadają mi już ręce, bo od tygodnia się z tym morduję i nie wiem o co chodzi. sciana.gif
Wielki plis do kogoś, kto umiałby mi pomóc! sad.gif


--------------------
Myśli tworzą rzeczywistość.
Go to the top of the page
+Quote Post
Daiquiri
post
Post #9





Grupa: Administratorzy
Postów: 1 552
Pomógł: 211
Dołączył: 7.07.2009
Skąd: NJ




Ale żeś temat odkopał smile.gif. A włączyłeś wszystkie usługi w WAMPie? Mam na myśli kliknięcie w "start" dla tych usług (nie mam WAMPa, ale z tego co pamiętam jest opcja ręcznego startowania usług).
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 20.08.2025 - 14:21