Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Pomoc w konfiguracji, Dziwna sprawa
Maniek83
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 23.09.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Czesc!
Od niedawna zacząłem sie bawić php mam zainstalowany u siebie serwer apache i php i mam taki problem wyskubalem z książki php i Mysql vademecum profesjonalisty z Helionu dwa skrypty które mozna znaleźc na serwerze www.wsinf.edu.pl/~walec/http.php oraz www.wsinf.edu.pl/~walec/http2.php. to są skrypty umozliwiające uwierzytelnianie użytkownika. Polega to na wyswietleniu okienka przez przegladarke i wpisaniu nazwy i hasla uzytkownika. i teraz z tej lokalizacji co podalem wszystko działa poprawnie tak jak ma działać oba te skrypty funkcjonują dobrze natomiast problem pojawia sie jak chce je uruchomic na własnym kompie w "localhost" w pierwszym przypadku wogole nie pojawia sie to okienko ktore przegladarka powinna uruchomić tylko wyskakuje ze nie mozna ogladac informacji natomiast w drugim przypadku 3 razy pojawia sie okienko aby podac login i haslo jak cos wpisuje to powinno wyswietlic zawartosc zmiennych a to nic nie wyswietla tylko po 3 razach wyskakuje komunikat jak bym wcisnal anuluj. Wydaje mi sie ze mam cos zle skonfigurowane albo apache albo php nie zaglebialem sie nigdy w to. mam nadzieje ze ktos moze mi pomoc w tym problemie bede bardzo wdzieczny pozdrawiam Maniek
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 4)
Pigula
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 446
Pomógł: 0
Dołączył: 5.03.2005
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


na poczatek zainstaluj sobie np webserv 1.2 jego nie trzeba konfigurowac a ma w sobie i apache i php i mysql'a. pozatym moze cos zle robisz ze skryptami. najpierw sprobuj z webserverem jak nie pomoze to zamisc skrypty
Go to the top of the page
+Quote Post
Maniek83
post
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 23.09.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


no skrypty chodzą na tym serwerze co podałem mozna sprawdzic ich działanie poza tym są wzięte z ksiązki wiec powinny chodzic jednak u mnei na kompie nie chodzą napewno musze cos skonfigurować jeszcze tylko nie wiem co całą konfiguracje apache php i mysql wzialem z tej wlasnie ksiazki i wszystko chodzi oprócz tych skryptów a jak działaja to mozna sie przekonac na tym serwerze co podalem jak bys mogł to sprawdz czy działaja u Ciebie na tym webserv 1.2 z góry dzieki ale problem mam nadal nie rozwiazany moze mi ktos w tym pomoze? acha mam Windows XP o ile to ma jakies znaczenie.
Go to the top of the page
+Quote Post
TomASS
post
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1 660
Pomógł: 13
Dołączył: 9.06.2004
Skąd: Wrocław i okolice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mi te skrypty działają na AppServ.
Go to the top of the page
+Quote Post
Maniek83
post
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 3
Pomógł: 0
Dołączył: 23.09.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


qrcze to napewno cos trzeba ustawić w plikach konfiguracyjnych apacha albo php-a przeciez skoro dzialaja na innym serwerze to musza i dzialac u mnie tylko ze cos jest zle skonfigurowane moze ktos ma jakis pomysł? z góry wielkie dzieki!
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 22.08.2025 - 14:37