Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> statystyki, a optymalność MySQL
fannet
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 9
Pomógł: 0
Dołączył: 28.11.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam, mam pytanie chciałbym zrobić statystyki dla gry przez przeglądarkę. Statystyka byłaby pobierana z tableki players i moża by było sprawdzić graczy którzy mają najwięcej doświadczenia, najwięcej śmierci, najwięcej wykonanych misji, najwięcej ataków itp.

Teraz w tabeli sa na bierzaco aktualizowane dane graczy. Moje pytanie brzmi, czy nie będzie to uciążliwe za każdym razem gdy gracz sprawdzi kto jest najlepszy w grze skrypt będzie to wyciągał z ponad 10 tys róznych graczy. I tak za kazym odswiezeniem storny. Jest jakies inne rozwiązanie tego bardziej optymalne?
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 4)
mat-bi
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 690
Pomógł: 92
Dołączył: 6.02.2011

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A LIMIT 1 to co?
Go to the top of the page
+Quote Post
thek
post
Post #3





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 362
Pomógł: 714
Dołączył: 12.02.2009
Skąd: Jak się położę tak leżę :D




Zależy jak bardzo aktualne miały by to być dane. Jesli mogą być średnio, to najlepiej co jakiś czas sobie zrobić to zapytanie i wrzucać odpowiedź bazy do cache'u jakiegoś. Nie zamęczysz tak bazy.
Go to the top of the page
+Quote Post
lukaskolista
post
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 872
Pomógł: 94
Dołączył: 31.03.2010

Ostrzeżenie: (0%)
-----


10 tys to nic. Jak dobrze zoptymalizujesz zapytanie nie powinno trwac dluzej, niz 0,01 sekundy. Jesli masz to zle zrobione to mozesz w cronie co minute tworzyc statystyki w innej tabeli/w pliku za kazdym razem od nowa i je wlasnie wyswietlac graczom.
Go to the top of the page
+Quote Post
buliq
post
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 559
Pomógł: 93
Dołączył: 4.03.2008
Skąd: Olsztyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Najlepiej i tak będzie skorzystać z cache. Raz na np 6h wykonujesz crona który pobiera statystyki i zapisuje je do jakiegoś pliku w formie tabelki czy tablicy. Sposób do wyboru (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 3.10.2025 - 13:32