Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

> Zablokowanie ponownego wygenerowania wyniku.
phpuser
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 28
Pomógł: 0
Dołączył: 8.04.2004
Skąd: Żary woj. lubuskie

Ostrzeżenie: (0%)
-----


skrypt.php:
[php:1:63d7ee4581]<?php
<?
$random = rand(1,100);
echo $random;
?>
?>[/php:1:63d7ee4581]
Chciałbym osiągnąć takie coś:
Za pierwszym razem wykonanie skryptu wygeneruje losową liczbę. Chcę aby po odświeżeniu nie losował on ponownie tylko wyświetlił tę samą liczbę. Ale jak się wyłączy i włączy przeglądarkę i ponownie sie uruchomi skrypt to ponownie liczba ma zostać wygenerowana losowo. Powinno się dać to cookie`sami zrobić, ale nie mam pojęcia jak to zrobić.
Z góry dziękuję za pomoc i chwilę poświęconego czasu.
Pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 8)
Puciek
post
Post #2


TAO programowania


Grupa: Zarejestrowani
Postów: 340
Pomógł: 3
Dołączył: 25.03.2003
Skąd: ze słoika

Ostrzeżenie: (30%)
XX---


Proponuję zrobić to sesją
[php:1:82ab01c503]<?php
session_start();
if( !( isset( $_SESSION['random'] ) ) )
{
$random = rand(1,100);
$_SESSION['random'] = $random;
echo $random;
}
else
{
echo( $_SESSION['random'];
}
?>[/php:1:82ab01c503]
Go to the top of the page
+Quote Post
kszychu
post
Post #3





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 712
Pomógł: 23
Dołączył: 27.10.2003
Skąd: z kontowni

Ostrzeżenie: (0%)
-----


[php:1:e0c2c1ea5c]<?php
session_start();
if (!isset($SESSION['random'])) $_SESSION['random'] = rand(1,100);
echo $_SESSION['random'];
?>[/php:1:e0c2c1ea5c]

O, widzę, że troszkę się spóźniłem, ale za to u mnie jest mniej kodu ;-)
Go to the top of the page
+Quote Post
phpuser
post
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 28
Pomógł: 0
Dołączył: 8.04.2004
Skąd: Żary woj. lubuskie

Ostrzeżenie: (0%)
-----


wyskakuje taki komunikat:

Parse error: parse error, unexpected ';' in /home/accounts_s/serwerphp/public_html/losowa.php on line 11

Ale niewiem dlaczego bo chyba nic nie brakuje.
Go to the top of the page
+Quote Post
Liko
post
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 436
Pomógł: 6
Dołączył: 8.11.2003
Skąd: Szczecin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


[php:1:45698c8201]<?php
session_start();
if( !( isset( $_SESSION['random'] ) ) )
{
$random = rand(1,100);
$_SESSION['random'] = $random;
echo $random;
}
else
{
echo $_SESSION['random'];
}
?>[/php:1:45698c8201]
Go to the top of the page
+Quote Post
phpuser
post
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 28
Pomógł: 0
Dołączył: 8.04.2004
Skąd: Żary woj. lubuskie

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
<?php
session_start();
if (!isset($SESSION['random'])) $_SESSION['random'] = rand(1,100);
echo $_SESSION['random'];
?>



O, widzę, że troszkę się spóźniłem, ale za to u mnie jest mniej kodu


niestety ten kod nie blokuje ponownego wygenerowania losowej liczby
Go to the top of the page
+Quote Post
Puciek
post
Post #7


TAO programowania


Grupa: Zarejestrowani
Postów: 340
Pomógł: 3
Dołączył: 25.03.2003
Skąd: ze słoika

Ostrzeżenie: (30%)
XX---


Mea coulpa, wszystko przez ten pospiech, zapomniałem zamknąć nawias
Go to the top of the page
+Quote Post
kszychu
post
Post #8





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 2 712
Pomógł: 23
Dołączył: 27.10.2003
Skąd: z kontowni

Ostrzeżenie: (0%)
-----


A ja w if zamiast $_SESSION, użyłem $SESSION (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/winksmiley.jpg)
Oczywiście powinno być $_SESSION.
Go to the top of the page
+Quote Post
Puciek
post
Post #9


TAO programowania


Grupa: Zarejestrowani
Postów: 340
Pomógł: 3
Dołączył: 25.03.2003
Skąd: ze słoika

Ostrzeżenie: (30%)
XX---


Cytat
A ja w if zamiast $_SESSION, użyłem $SESSION (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/winksmiley.jpg)
Oczywiście powinno być $_SESSION.


Ale i tak mimo tego że miałęm obszerniejszy post to cię wyprzedziłem (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 28.06.2026 - 00:08