Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> FlowPlayer - odtwarzanie filmu z serwisu zewnętrznego, a prawo autorskie
Michael2318
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 651
Pomógł: 116
Dołączył: 3.06.2012
Skąd: Lędziny

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Załóżmy, że jest jakiś zewnętrzny hosting filmów, coś typu youtube, cda itp.
Strona ta udostępnia kod embed umożliwiający wstawienie ich playera na własną stronę www.

I teraz ja chciałbym pobrać z ich kodu źródłowego docelowy adres www do pliku video i umieścić go na swojej stronie www we własnym playerze (flowplayer'ze). Pytanie tylko co jeśli te filmy są nielegalnie zamieszczone na tamtej stronie? Bo nie jestem w stanie stwierdzić czy są one tam legalnie czy też nie. Ja umieszczając taki materiał na własnej stronie łamię też prawo, jeśli takowy materiał łamie prawo autorskie?

Według mojego rozumowania, filmy łamiące prawo autorskie nie powinny być w ogóle rozpowszechniane i ludzie, którzy takie filmy umieszczają powinni ponieść odpowiednie konsekwencje. Jeśli więc taki film jest w sieci, można by zakładać, że jest tam umieszczony legalnie. Jeśli zaś nie jest, policja może taki serwis zablokować, a wtedy ten materiał jednocześnie zniknie też z mojej strony (no bo przecież ja odnoszę się do tej zewnętrznej strony jeśli chodzi o docelowy adres url do pliku video).

Znalazłem jeszcze taką informację: http://www.dobreprogramy.pl/Piractwo-nie-j...News,58777.html oraz taką: http://forumprawne.org/prawo-autorskie/508...ak-legalne.html
Wydaje mi się, że sądząc po tych informacjach, ja robiąc coś takiego nie łamię prawa, nawet jeśli źródło (główny serwer, gdzie znajduje się plik) zamieściło dany mtaeriał nielegalnie.

Czy ktoś może utwierdzić mnie w moich przekonaniach? Miał ktoś z czymś takim doświadczenie?

Dzięki.
Go to the top of the page
+Quote Post
kosmos
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 367
Pomógł: 17
Dołączył: 4.03.2008

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja bym skorzystał na Twoim miejscu z darmowej porady prawnej u prawnika od prawa autorskiego. W każdym mieście powinna być dostępna taka porada. Wystarczy wygooglować.

Ten post edytował kosmos 17.04.2015, 14:35:15
Go to the top of the page
+Quote Post
Pyton_000
post
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 8 068
Pomógł: 1414
Dołączył: 26.10.2005

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W świetle jesteś osobą rozpowszechniającą treści nielegalne. To tak jakbyś sprzedawał telefony. Co z tego że były kradzione, przecież nie wiedziałeś o tym. To podchodzi pod paserstwo.
Tak samo tutaj. To Ty masz zadbać o ty czy film udostępniany jest legalny czy nie. Jeśli nie masz pewności to nie udostępniasz.

Policja fakt blokując serwis oryginalny odcina Ciebie od źródła, ale jeśli trafią najpierw do Ciebie to Ty będziesz miał problem, a dodatkowo po nitce dotrą do źródła. Większa skuteczność (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
+Quote Post
Michael2318
post
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 651
Pomógł: 116
Dołączył: 3.06.2012
Skąd: Lędziny

Ostrzeżenie: (0%)
-----


No dobrze, a co z załączonymi linkami?
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 24.08.2025 - 04:17