![]() |
![]() ![]() |
![]() |
![]()
Post
#1
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 31 Pomógł: 0 Dołączył: 27.09.2006 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Czy jest jakis sposób aby ukryć część wprowadzonego kodu php, html i wyświetlenie tego tylko dla jednego IP biura , aby po wprowadzeniu zmian mieć pewność że wszystko działa dobrze przed publikacją dla użytkowników.
Dzięki |
|
|
![]()
Post
#2
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 587 Pomógł: 131 Dołączył: 8.02.2010 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Witam.
Jest np. .htaccess.
Dogłębna lektura i tutorial o kontroli dostępu poprzez apache. Ten post edytował rocktech.pl 24.04.2012, 13:52:05 |
|
|
![]()
Post
#3
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 654 Pomógł: 42 Dołączył: 27.07.2010 Skąd: Jaworzno Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
|
|
|
![]()
Post
#4
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 31 Pomógł: 0 Dołączył: 27.09.2006 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
chodzi mi bardziej o ukrycie fragmentu kodu nie całego skryptu, np. w istniejącym kodzie działającej strony tworzę nową funkcję, chcę ją widzieć ale tylko na poziomie biura aby użytkownicy strony nie widzieli tych zmian do czasu pełnych testów poprawności danej funkcji.
coś w tym stylu, ale mi to nie działa:
|
|
|
![]()
Post
#5
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 56 Pomógł: 18 Dołączył: 7.04.2012 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Adres IP zawarty w elemencie REMOTE_ADDR, jest najzwyczajniej stringiem.
Użycie header() w tym przypadku jest dziwnym rozwiązaniem, odpytanie bezpośrednio pliku authorized.php, który nie będzie zawierał tego warunku po raz drugi, wyświetli najzwyczajniej jego zawartość każdemu. Warunek != jest w podanym przez Ciebie skrypcie niepoprawny, skoro treść ma być widoczna dla JEDNEGO użytkownika to skorzystaj z podwójnego znaku równości. Ten post edytował ethann 24.04.2012, 14:07:01 |
|
|
![]()
Post
#6
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 40 Pomógł: 13 Dołączył: 21.02.2008 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Sugerowałbym do pobierania IP metodę w stylu tej poniżej - zaleta jej taka, że jak klient łączy się z naszym serwerem przez serwer proxy tudzież natrafia na nasz load balancer, to i tak jesteśmy w stanie wyłuskać właściwy adres IP maszyny owego klienta. (w większości przypadków)
|
|
|
![]() ![]() |
![]() |
Aktualny czas: 16.09.2025 - 06:21 |