![]() |
![]() ![]() |
![]() |
![]()
Post
#1
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 12 Pomógł: 0 Dołączył: 5.02.2003 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Czy jest możliwość napisania aplikacji w php działającej w tle serwera, i oczekującej na nadejście danych na port np. 116? Po otrzymaniu tego info aplikacja formatuje dane i zapisuje je w db, poczym odsyła odpowiedź że odebrała info. Teoretycznie proste a jednak nie (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/sad.gif) proszę o pomoc, konkretnie czy instnieje funkcja która zawiesza działanie aplikacji w php na czas w którym na porcie niema nic, potrafię to ominąć jedynie za opmocą sleep, która w tym przypadku niejest zbyt trafiona i czy jest funkcja, bądź metoda która potrafi odczytywać info z jakigokolwiek portu.
|
|
|
![]()
Post
#2
|
|
Grupa: Przyjaciele php.pl Postów: 398 Pomógł: 0 Dołączył: -- Skąd: Poznań Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Proponuje użyć mechanizmu XML-RPC. Został wymyślony właśnie do takich zastosowań.
Garść linków: http://www.devshed.com/Server_Side/php/XML...hPHP/page1.html http://www.phpbuilder.com/columns/luis20010329.php3 http://www.keithdevens.com/software/xmlrpc/ http://xmlrpc.usefulinc.com http://scripts.incutio.com/xmlrpc/beginners.php http://www.webmasterbase.com/article/827/23 Jeśli projekt będzie funkcjonował sprawnie, napisz o swoich doświadczeniach na forum php Pro - sądzę, że kilka osób chętnie o tym poczyta. (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/smile.gif) |
|
|
![]()
Post
#3
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 110 Pomógł: 0 Dołączył: 4.02.2003 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
napisac serwer w php?
http://www.php.net/manual/en/ref.sockets.php pozniej odbierac dane i je formatowac na dowolny sposob 8) |
|
|
![]()
Post
#4
|
|
Grupa: Przyjaciele php.pl Postów: 2 335 Pomógł: 6 Dołączył: 7.03.2002 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
hmm XML-RPC... czy to nie jest przypadkiem zaimplementowane w .NET'cie ?
|
|
|
![]()
Post
#5
|
|
Grupa: Przyjaciele php.pl Postów: 398 Pomógł: 0 Dołączył: -- Skąd: Poznań Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Pytasz o takie klimaty: http://www.cookcomputing.com/xmlrpc/? Generalnie XML-RPC jest dość uniwersalną technologią. Platforma .NET z nią działa, Java też radzi sobie nieźle - dlatego ją poleciłem. Można się jeszcze pobawić w SOAP: http://phpclasses.mysiar.net/browse.html/p...ackage/251.html.
|
|
|
![]()
Post
#6
|
|
Grupa: Przyjaciele php.pl Postów: 2 335 Pomógł: 6 Dołączył: 7.03.2002 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
Chodzi mi o mechanizm remoting w .NETcie, ktory wg. mnie wydje sie byc podobnym do XML-RPC. Tylko,ze remoting wykorzystuje SOAP i XMLa.
Teraz juz wiem z czego to sciagneli (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/winksmiley.jpg) |
|
|
![]()
Post
#7
|
|
Grupa: Zarejestrowani Postów: 12 Pomógł: 0 Dołączył: 5.02.2003 Ostrzeżenie: (0%) ![]() ![]() |
dzięki ogromne za podpowiedzi, niestety jecze jestem amatorem, no może trochę więcej, głównie zajmuję się teraz (sam prywatnie bo chcę co niektórym udowadnić że się da) wymyślaniem usług teleinformatycznych, aktualnie na biurku leży mi idea mposition i usługa lokalizacji zainteresowanych zapraszam na priva motion@wp.pl (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/smile.gif) dzięki serdeczne
|
|
|
![]() ![]() |
![]() |
Aktualny czas: 23.08.2025 - 23:33 |