Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Pełna kopia bezpieczeństwa. Jak to zrobić?
gramy52
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 25
Pomógł: 0
Dołączył: 10.02.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam.

Zastanawiam się, jak zrobić PEŁNY backup danych strony www. Posiadam stronkę (CMS) - oczywiście, jest tam przycisk do tworzenia kopii zapasowej bazy mysql (czyli rozumiem, że zachowuje mi nazwy wszystkich użytkowników itd.), ale co plikami na ftp? (w której w skład wchodzi szata graficzna mojej roboty itd.). Jak usunę pliki z serwera ftp, to raczej ta kopia zapasowa bazy mysql mi wtedy nie pomoże. Istnieje jakiś program, by zrobić pełną kopię bezpieczeństwa serwera strony www?. Proszę o odpowiedź. W tych sprawach jestem zielony, ale na ten temat na google (i tutaj) nie znalazłem odpowiedzi. Niebawem robię "przeprowadzkę" i chciałbym wykonać to paroma kliknięciami (to już wszystko (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ). Pozdrawiam.
Go to the top of the page
+Quote Post
phpion
post
Post #2





Grupa: Moderatorzy
Postów: 6 072
Pomógł: 861
Dołączył: 10.12.2003
Skąd: Dąbrowa Górnicza




Total Commander + przycisk F5?
Go to the top of the page
+Quote Post
thek
post
Post #3





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 362
Pomógł: 714
Dołączył: 12.02.2009
Skąd: Jak się położę tak leżę :D




Rozwiązań jest przynajmniej kilka. Te dwa są najpowszechniejsze:
1) Dowolny klient ftp, najlepiej ze wznawianiem plików. Szukanie jakiego pliku nie ściągnęło wśród nieraz tysięcy to mordęga.
2) Spakować zawartość serwisu jako jeden plik i zassać.
Drugie jest lepsze bo najczęściej masz mnóstwo małych plików, a zassanie ich zajmuje o wiele więcej czasu niż jednego dużego.
Go to the top of the page
+Quote Post
jamSoft
post
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 44
Pomógł: 0
Dołączył: 4.03.2008

Ostrzeżenie: (20%)
X----


Zapytaj admina serwera, powinien pomóc - to tylko kilka poleceń (zip, mc). Mój admin zgrał mi pliki ze starego serwera na nowy z zachowaniem praw do plików. Obecnie i ja sam potrafię to zrobić.
Go to the top of the page
+Quote Post
Neo
post
Post #5





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 43
Pomógł: 9
Dołączył: 8.08.2009
Skąd: Olsztyn

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Hmm Jeszcze jest możliwość zrobienia kopi bezpieczeństwa z Panelu Administracyjnego Serwera.
Czy To cPanel Czy Direct Admin. Jest tam dostępna opcja zrobienia kopii wszystkich plików i folderów które są na ftp. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Sam Dzisiaj Takowy Backup Zrobiłem z poziomu Panela Administracyjnego. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)





Pozdro
Go to the top of the page
+Quote Post
thek
post
Post #6





Grupa: Moderatorzy
Postów: 4 362
Pomógł: 714
Dołączył: 12.02.2009
Skąd: Jak się położę tak leżę :D




Neo... Kopia bezpieczeństwa w cPanel, to w zasadzie nic innego niż przykład 2) z mojego postu (IMG:style_emoticons/default/winksmiley.jpg) Tylko się bardziej "fachowo informatycznie" nazywa (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 16.09.2025 - 06:48