Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [PHP]Skrypt dla mas xd
marian2299
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 272
Pomógł: 9
Dołączył: 6.06.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Powiedzmy, że mam skrypt który wymaga bazy mysql. Ma tam pozdrowienia, itp. Teraz chcę, by użytkownicy mojej strony mogli sobie zakładać skrypt coś a'la fora.pl tylko na dużo mniejszą skalę.
Zastanawiam się jak to zrobić. Chciałbym aby skrypt był dla userów dostępny w 2 formach. Czyli 1. Panel administracyjny np.: panel.mojastrona.pl gdzie się logują i mogą nim zarządzać, oraz 2gi, np.: mojastrona.pl/NAZWAKONTA. Jak to wykonać ? Tą nazwę konta w linku trzeba jakoś generować, ya to samo z bazą danych? Bo chyba nie ręczna aktywacja ;\. I czy muszę pisać skrypt od nowa z założeniem, że będzie on przeznaczony dla ludu, czy da się go jakoś "przerobić"

Ten post edytował marian2299 11.08.2009, 00:11:20
Go to the top of the page
+Quote Post
Fafu
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 243
Pomógł: 33
Dołączył: 30.01.2008
Skąd: Wrocław

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja bym to zrobił tak że w bazie danych w każdej tabeli bedzie jeszcze pole id_konta i wtedy w zapytananiach dodawać where id_konta = '123', ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie, może ktoś ma inny pomysł

mojastrona.pl/NAZWAKONTA
-> mod rewrite na np konto.php?nazwa=$1
Go to the top of the page
+Quote Post
marian2299
post
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 272
Pomógł: 9
Dołączył: 6.06.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Dzięki wielkie. Pomógł dam na pewno.
Macie jeszcze jakieś pomysły ?
Go to the top of the page
+Quote Post
erix
post
Post #4





Grupa: Moderatorzy
Postów: 15 467
Pomógł: 1451
Dołączył: 25.04.2005
Skąd: Szczebrzeszyn/Rzeszów




Jeśli chodzi o subdomeny - http://eriz.pcinside.pl/weblog/mod_rewrite...wiazac-208.html

Cytat
Tą nazwę konta w linku trzeba jakoś generować, ya to samo z bazą danych? Bo chyba nie ręczna aktywacja ;\

Formularz rejestracji nie styknie...?

Cytat
I czy muszę pisać skrypt od nowa z założeniem, że będzie on przeznaczony dla ludu, czy da się go jakoś "przerobić"

Jeżdżę samochodem, czy da się zmienić filtr powietrza na ten i ten? A co jak jeździsz elektrycznym? (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) czytaj: ogólnie nie da się określić.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 18.09.2025 - 05:45