Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> Problem z PHP ( HELP !!! )
fraszczu
post 11.06.2003, 22:42:45
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 1
Pomógł: 0
Dołączył: 11.06.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie wiem czy zna ktos taki program ale uzywam prosciutkiego serwa www z obsluga php ktory nazywa sie MOJ_SERWER ze strony www.raks.com.pl. Mam tego rodzaju problem jak probuje otworzyc strone ze skryptem php wyskakuje mi cos takiego :

" Security Alert! The php CGI cannot be accessed directly.
This php CGI binary was compiled with force-cgi-redirect enabled. This means that a page will only be served up if the REDIRECT_STATUS CGI variable is set, e.g. via an Apache Action directive.

For more information as to why this behaviour exists, see the manual page for CGI security.

For more information about changing this behaviour or re-enabling this webserver, consult the installation file that came with this distribution, or visit the manual page. "

Moze jak ktos uzywa tego programu to jest w stanie mi pomoc, albo poprostu wie w czym tkwi problem. Z gory DZIEKI .
Go to the top of the page
+Quote Post
kurtz
post 12.06.2003, 09:16:25
Post #2





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 786
Pomógł: 0
Dołączył: 18.03.2002
Skąd: Wroclaw/Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Nie wiem czy zna ktos taki program ale uzywam prosciutkiego serwa www z obsluga php ktory nazywa sie  MOJ_SERWER ze strony www.raks.com.pl.
o tym produkcie nigdy nie slyszalem.

wchodzac na strone znalazlem natomiast http://www.raks.com.pl/ms-skrypty-php.htm - czyli pelne informacje jak zianstalowac php na w/w oprogramowaniu.

Cytat
Mam tego rodzaju problem jak probuje otworzyc strone ze skryptem php wyskakuje mi cos takiego :

"  Security Alert! The php CGI cannot be accessed directly.  
This php CGI binary was compiled with force-cgi-redirect enabled. This means that a page will only be served up if the REDIRECT_STATUS CGI variable is set, e.g. via an Apache Action directive.

For more information as to why this behaviour exists, see the manual page for CGI security.

For more information about changing this behaviour or re-enabling this webserver, consult the installation file that came with this distribution, or visit the manual page.    "

Moze jak ktos uzywa tego programu to jest w stanie mi pomoc, albo poprostu wie w czym tkwi problem. Z gory DZIEKI  .


wprawdzie nie masz apache'a ale jakby ktos mial ten problem krotkie omowienie:

gdyby to byl apache wystarczy przeczytac uwaznie http://pl.php.net/security.cgi-bin a dokaldnie Case 2.
masz tam recepte jak poradzic sobie aby swiadomie i bezpiecznie uruchomic apache'a w trybie CGI (te dwie linijki na szarym tle musza byc w konfiguracji apache'a).


pozdrawiam


--------------------
.. make web your home ..
Go to the top of the page
+Quote Post
Phivko
post 12.06.2003, 19:04:13
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 37
Pomógł: 0
Dołączył: 3.05.2003
Skąd: Szczecinek

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jeżeli będziesz miał jakieś problemy, z którymi nie będziesz mógł sobie poradzić to zainstaluj PHPTriad:

http://www.php.pl/pliki/phptriad1-4.zip
http://php.home.pl/pliki/phptriadsetup.zip
ftp://ftp.helion.pl/programy/php/phptriadsetup1-4.exe

Aby dzialal poprawnie trzeba go zainstalowac i wykonac dwa kroki:

1. Trzeba wyłączyć proxy:
W Internet Explorerze wybierasz opcje: Narzedzia->Opcje internetowe, wskazujesz zakładkę Połączenia i klikasz przycisk Ustawienia sieci LAN. W sekcji Serwer Proxy wyłączasz opcję Użyj serwera proxy.
W Netscape Navigatorze wybierasz opcję: Edit->preferences, a poźniej kategorię Advanced->Proxies i zaznaczasz opcję Direct connection to the Internet.
2. Kopiujesz wszystkie pliki .dll z katalogu C:apachephpdlls do C:windowssystem.

To wszystko.


--------------------
"A o co chodzi?" Phivko
Go to the top of the page
+Quote Post
LeWaR
post 13.06.2003, 09:47:06
Post #4





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 87
Pomógł: 1
Dołączył: 22.04.2002
Skąd: Szubin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
1. Trzeba wyłączyć proxy:  

- pierwsze słysze....

A nie prościej przeczytać to, co napisane na pierwszej otwierającej się stronie po wpisaniu http://localhost/ questionmark.gif

Pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post
kurtz
post 13.06.2003, 14:53:45
Post #5





Grupa: Przyjaciele php.pl
Postów: 786
Pomógł: 0
Dołączył: 18.03.2002
Skąd: Wroclaw/Warszawa

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cytat
Jeżeli będziesz miał jakieś problemy, z którymi nie będziesz mógł sobie poradzić to zainstaluj PHPTriad:
przeciez autorowi wiekszosc chodzi.. a co nie wie znajdzie w helpie

nie uszczesliwijamy nikogo na sile.... na prawde nie trzeba - skoro ktos wybral serwer inny niz apache to wypadalo by chociaz sprobowac sie doweidziec co to jest a nie z marszu - "jesli nie masz apache'a to zainstaluj apache'a"


pozdrawiam


--------------------
.. make web your home ..
Go to the top of the page
+Quote Post
Phivko
post 13.06.2003, 20:03:53
Post #6





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 37
Pomógł: 0
Dołączył: 3.05.2003
Skąd: Szczecinek

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Nie uszczęśliwiam nikogo na siłę. ZAPROPONOWALEM mu tylko PHPTriad jezeli nie bedzie mogl sobie poradzic z tamtym serwerem, bo wiem ze PHPTriad dziala dobrze i jest prosty w konfiguracji.

A to, ze trzeba wylanczyc proxy jest napisane w ksiazce o php, jest napisane i trzeba to zrobic...

nara


--------------------
"A o co chodzi?" Phivko
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 14.06.2024 - 02:29