Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

 
Reply to this topicStart new topic
> [MySQL]Problem z konfiguracją MySQL
blue_boy
post
Post #1





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 25
Pomógł: 5
Dołączył: 15.07.2008
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Witam Wszystkich,

niedawno formatowałem dysk i instalowałem na nowo system operacyjny. Była to też dobra okazja, aby zainstalować nowsze wersje Apache, PHP i MySQL'a, a konkretnie:
apache_2.2.13-win32-x86-openssl-0.9.8k
php-5.2.11-Win32-VC6-x86
mysql-5.1.41-win32

Po rozpakowaniu PHP do katalogu, skopiowałem plik php.ini-recommended, zmieniłem jego nazwę na php.ini i pozmieniałem następujące pozycje:
Kod
     ...
     extension_dir = "c:\php\ext"
     ...
     extension=php_mysql.dll
     extension=php_mysqli.dll
     ...


Oczywiście ścieżka do extension_dir jest zgodna z sytuacją na moim dysku (IMG:style_emoticons/default/winksmiley.jpg) .

W pliku konfiguracyjnym Apache wskazałem, że serwer ma używać do obsługi odpowiednich plików PHP.

Po instalacji całości, chciałem przeprowadzić standardowy test. Zapisałem na serwerze plik:
  1. <?php
  2. echo mysql_connect('localhost', 'username', 'pass');
  3. ?>


Niestety, o ile funkcja phpinfo() wykonuje się prawidłowo, o tyle próba próba połączenia z bazą danych powoduje wyświetlenie błędu:
Cytat
Fatal error: Call to undefined function mysql_connect() in C:\Program Files\Apache Software Foundation\Apache2.2\htdocs\index.php on line 3


Gdzieś na forum znalazłem poradę, aby skopiować pliki: php_mysql.dll i php_mysqli.dll do jednego z katalogów: c:\windows\system32\ lub ..\Apache Software Foundation\Apache2.2\bin\, co też zrobiłem, ale niestety problem dalej istnieje. Wygląda to tak jakby Apache działał, kod PHP jest wykonywany poprawnie, ale nie można wykonywać żadnych operacji na bazie danych. Dodam tylko, że z klienta MySQL, mogę korzystać bez żadnych problemów. Czy ktoś może miał podobne problemy i może coś poradzić?
Go to the top of the page
+Quote Post
athei
post
Post #2





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 389
Pomógł: 141
Dołączył: 11.04.2009

Ostrzeżenie: (0%)
-----


W necie jest pełno porad jak ręcznie skonfigurować wamp.
Ale po co się męczyć jak są gotowe pakiety? http://www.wampserver.com/en/index.php , http://www.apachefriends.org/en/xampp-windows.html

Jeśli jednak, to spróbuj skopiować "\mysql\bin\libmySQL.dll" do "windows\system32". Pamiętaj też żeby uruchomić usługę mysql.

Ten post edytował athei 22.11.2009, 23:18:22
Go to the top of the page
+Quote Post
blue_boy
post
Post #3





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 25
Pomógł: 5
Dołączył: 15.07.2008
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Niestety, kopiowanie bibliotek nie pomogło, oczywiście usługa mysql jest uruchomiona.
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 18.09.2025 - 13:46