Witaj Gościu! ( Zaloguj | Rejestruj )

Forum PHP.pl

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> II konkurs php.pl - obiektowość dla początkujących
lukaswoj
post
Post #21





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 136
Pomógł: 0
Dołączył: 2.01.2004
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja również chciałbym wyrazić swoje "przeciw" odnośnie ilości plików, które można zawrzeć w swojej pracy.
Moja praca w tej chwili jest w 10 plikach (włącznie z opisem) i tak już powinno zostać (może jeszcze dojdzie jeden), ale niestety jest to za dużo i będę zmuszony wrzucić wszystkie klasy do jednego pliku co tylko utrudni ew. korzystanie z tego.

Projekt ten składa się z trzech klas "głównych" i kilku klas rozszerzających klasy "główne". Napewno nie jest to nic wielkiego, ale wkońcu chodzi o to, żeby ukazać aspekty OOP, więc klasy abstrakcyjne i klasy rozszerzające je - powinny się pojawić.

Bardzo proszę o interwencję w treść regulaminu (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/smile.gif) Proponuje ograniczenie do 10 plików z tolerancją +1 (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/smile.gif)

pozdrawiam
Go to the top of the page
+Quote Post
itsme
post
Post #22





Grupa: Zarząd
Postów: 1 512
Pomógł: 2
Dołączył: 22.04.2002
Skąd: Koszalin




no coz jest to pierwszy konkurs organizowany przez php.pl dotyczacy kodowania w php. Podczas pisania regulaminu miałem głosy że to może być za mało - również pojawiały się głosy iż ilość plików jest odpowiednia.

Wasze prace mają pomóc pozostałym zrozumieć OO. I zgadzam się z Wami, że to ograniczenie nie pomaga Wam. Inna sprawa, że jest troszeczkę późno na zmiany regulaminu - pozostało zaledwie 6 dni na zakończenie składania prac.

Nie mam pomysłów w chwili obecnej jak to rozwiązać.

ciągu 2 godzin przedstawię rozwiązanie.

[UPDATE]
: znoszę ograniczenie co do ilości plików
§ 6
Wymagania:
- praca konkursowa może być podzielona na maksymalnie 5 plików *.php, [punkt zniesiony]
Go to the top of the page
+Quote Post
bamboos
post
Post #23





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 115
Pomógł: 0
Dołączył: 3.05.2003
Skąd: Łódź

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Gdzie można znaleźć prace konkursowe?!?
Go to the top of the page
+Quote Post
scanner
post
Post #24





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




http://php.pl/index.php/phppl/spo_eczno/ko...wyniki_konkursu

Nawet nie sprawdziłeś prawda?
Go to the top of the page
+Quote Post
Paul
post
Post #25





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 636
Pomógł: 0
Dołączył: 22.10.2003
Skąd: Katowice

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Post bamboosa: 2004-05-30
Wyniki konkursu: 12 Czerwiec 2004

Czyli wtedy jak bamboos pisal nie bylo jeszcze tych wynikow...
Go to the top of the page
+Quote Post
scanner
post
Post #26





Grupa: Zarząd
Postów: 3 503
Pomógł: 28
Dołączył: 17.10.2002
Skąd: Wrocław




Ehh..
Sorki, moja nieuwaga.
W kilku wątkach ludzie pytali o pliki do zassania i stąd moja wpadka (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
+Quote Post
oli
post
Post #27





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 7
Pomógł: 0
Dołączył: 8.05.2004
Skąd: Toruń

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Cześć,

Mam pytanko odnośnie swojej pracy (DBConnectivity) przesłanej na konkurs.

Przeczytałem opinie o niej i nie zgodzam się z jednym punktem:

Cytat
nazewnictwo atrybutów nie zgodna z naszymi standardami


A co jest niezgodne? Jeszcze nikt nigdy (!) nie zwrócił mi uwagi na sposoby nazewnictwa właściwości (a z zawodu jestem programistą Java, gdzie kładzie się szczególny nacisk na nazewnictwo).

Ponadto...

Cytat
dosyć dobra dokumentacja, choć nie w pełni zgodna z phpdoc


Być może, albowiem korzystałem ze standardowych tagów dla Javy


Pozdrawiam i dziękuję za nagrodzenie mojej pracy (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
+Quote Post
lukaswoj
post
Post #28





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 136
Pomógł: 0
Dołączył: 2.01.2004
Skąd: Lublin

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Ja bym się chciał zapytać o nagrody zadeklarowane dla zwycięzców tego konkursu. Już trochę minęło a książki niet (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/sad.gif)

--edit
Minęło już kilka kolejnych dni i zero odzewu. Myślałem, że chociaż ktoś z zarządu się wypowie na ten temat, ehhh

Ten post edytował lukaswoj 8.07.2004, 06:53:13
Go to the top of the page
+Quote Post
zYm3N
post
Post #29





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 49
Pomógł: 0
Dołączył: 29.08.2004
Skąd: POLAND

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Jak nikt nic nie wie, to wiadomo, że chodzi o pieniądze.. Hm.. może szybko zrzutkę robią ? :-)))
Go to the top of the page
+Quote Post
bela
post
Post #30


Administrator PHPedia.pl


Grupa: Developerzy
Postów: 1 102
Pomógł: 2
Dołączył: 14.09.2003

Ostrzeżenie: (0%)
-----


ksiazka jest u pewnej osoby na biurku, tylko wyslac ją trzeba
Go to the top of the page
+Quote Post
Grzesiek
post
Post #31





Grupa: Zarejestrowani
Postów: 96
Pomógł: 3
Dołączył: 15.04.2003
Skąd: Kraków

Ostrzeżenie: (0%)
-----


Mam nadzieje że książka dla mnie też zostanie wkrótce wysłana. (IMG:http://forum.php.pl/style_emoticons/default/mad.gif)
Go to the top of the page
+Quote Post
itsme
post
Post #32





Grupa: Zarząd
Postów: 1 512
Pomógł: 2
Dołączył: 22.04.2002
Skąd: Koszalin




ok uzyskam adresy domowe i wysylam piorytetem zalegle nagrody

zapewne padnie pytanie: kto zawalil sprawe.
odpowiedz: nie chce wskazywac palcem ale to Itsme .... wstyd .
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

 



RSS Aktualny czas: 28.06.2026 - 00:44