Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Szablon dla portalu motoryzacyjnego(?)
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
tiraeth
Prosto z GIMPa - żadnych plików .html i .css smile.gif Robione tak, by jak najbardziej semantycznie wykończyć wszystko pod silnik.

http://pub.chwedziak.pl/mamprawko.jpg - preview
http://pub.chwedziak.pl/mamprawko_f.jpg - full size

Sorki za duży rozmiar plików (koło 300kb każdy), ale nie chciałem już tego tak masakrycznie kompresować.

Prosto, blogowo. Mało gadżetów, ale taki zamiar. Portal ma być dodatkiem do forum dyskusyjnego. Z założenia wszystko będzie oparte o phpbb2 (trójka odpycha mnie swoim ACP i UCP) z różnymi modami.

Mile widziane opinie konstruktywne, bądź oceny w skali 0-10 lub 0-6 - jak kto woli.
phpion
Jak dla mnie super. Nie widzę niczego, do czego mógłbym się doczepić. Mocne 9/10. Gratulacje!
l0ud
Dla mnie jest trochę zbyt prosto i zbyt 'blogowo' jak na portal, ale o gustach się nie dyskutuje winksmiley.jpg Mogę się jednak przyczepić do loga - nie wyróżnia się w stosunku do tła i zlewa, co dość dziwnie wygląda. Tak czy siak, chciałbym ciąć tylko takie layouty biggrin.gif

[edit] Na mój gust, zrobiłbym logo mniej-więcej w taki sposób: http://www.vpx.pl/up/20080714/scr1.jpg
.radex
Ładnie. Nawet bardzo

9/10

I znów kolejny dowód, że w GIMP-ie da się pracować winksmiley.jpg
tiraeth
Już tłumaczę dlaczego logo się nie wyróżnia i dlaczego tak wysoki jest ten "top", że to tak nazwijmy smile.gif

Ponieważ brak mi weny, czy jak to tam nazwać, a jest pomysł, to wolałem zostawić miejsce. Myślałem nad jakąś trawką i drogą, coś jakby wzgórze - oczywiście ilustracja, nie foto i oczywiście wektor. Jak będę miał trochę czasu (jutro pakowańsko na wyjazd), to przygotuję wersję z ilustracją.

Wygląda blogowo, bo tak miało być smile.gif "Portal" ma być dodatkiem do forum. Znajdą się tam niusy związane tematycznie z ruchem drogowym, artykuły (np. porady nt. technik kierowania autem), testy sprawdzające wiedzę (nie tylko testy państwowe!) i kilka innych rzeczy związanych z profilem "portalu". Ale jak mówiłem, to będą dodatki do forum.

Wygląd forum także przygotuję, jak będę mieć czas.

Więc już zapewniam, koloru zielonego przybędzie biggrin.gif
AjaxSrajax
Według mnie również bardzo ładnie, ale że mam ostatnio fazę na loga, to się doczepię.
Czy to są ślady opon? Jeśli tak, to trochę słabo z ich wykonaniem, a szkoda, bo pomysł fajniutki. Może jeszcze jakiś jeden kolor w logo?
Nie zniesmaczy to programistów, a troszkę urozmaici header.
pzdr

@radex I znów kolejny dowód, że w GIMP-ie da się pracować

A ktoś twierdził, że się nie da? winksmiley.jpg
Ale prawda jest taka, że daleko mu do PS-a. Też nad tym ubolewam sad.gif
tiraeth
Nad logiem także pomyślę smile.gif Głównie nad ikoną przy logo. Font mi się podoba akurat, więc go nie będę zmieniał.
.radex
Cytat(AjaxSrajax @ 14.07.2008, 20:52:52 ) *
A ktoś twierdził, że się nie da? winksmiley.jpg
Ale prawda jest taka, że daleko mu do PS-a. Też nad tym ubolewam sad.gif


No właśnie, że tak. Już od wielu osób słyszałem, że to szit jest, że to i tamto tongue.gif Ma mniejsze możliwości od Photoshopa, ale da się na nim pracować IMO winksmiley.jpg Po prostu ma zupełnie inny interfejs niż większość programów do grafiki rastrowej (w tym korele i fotoszopy).
Moli
Nie podoba mi się applowy styl (ogolnie podoba, ale jakos tu mi nie pasuje). U mnie na laptopie, na belce nad topem czcionka jest troche za ciemna. Plus za to ze w gimpie biggrin.gif

Ogólnie prosto, czytelnie ale ładnie. Efekt pozytywny smile.gif
koderrr
ladne i powinno malo warzyc po pocieciu
AjaxSrajax
@ radex

No właśnie, że tak. Już od wielu osób słyszałem, że to szit jest, że to i tamto tongue.gif Ma mniejsze możliwości od Photoshopa, ale da się na nim pracować IMO winksmiley.jpg Po prostu ma zupełnie inny interfejs niż większość programów do grafiki rastrowej (w tym korele i fotoszopy).

Czytając wiele Twoich postów rozumiem Cię jako idealistę i usera LINUXa. Walczysz przeciwko IE oraz Windowsom. Też uwielbiam LINUXa i naprawdę żałuję, że muszę używać windowsa, ale nie mam wyjścia. Moi pracodawcy używają tylko IE i nic na to nie poradzę. Nie warto marnować swoich możliwości i ginąć za ideę ;p

A co do GIMP-a to ma on jedną podstawową wadę: NIE MA STYLI i żeby zrobić głupiego stroke`a muszę dać nowy layer, zwiększyć zaznaczenie i wypełnić czymś nowy layer. Niby nic, ale co gdy stwierdzę, że stroke jest za cienki? Muszę robić wszystko od początku. W PS-ie wystarczy double click na layerze i zmieniam stylik;)

Interfejs GIMPOWY mi o wiele bardziej odpowiada, ale nie ma on nic wspólnego z możliwościami programu:(
mike
Projekt naprawdę ładny. Niestety ma wadę.

Jako tytuł mógłbyś z powodzeniem dać:
Strona o pierogach, strona o czołgach, strona o długopisach, strona o piorunach kulistych, strona wizażystki, strona miłośników pasów, ...
Desig nie nawiązuje do tematyki w ogóle. Poza jednym malutkim logo tongue.gif i to z kolei małe logo nie jest chyba warte żeby zabierać tyle przestrzeni.
tiraeth
Co by nie tworzyć nowego tematu... daję Wam do oceny projekt loga: http://pub.chwedziak.pl/mamprawko.png (także koło 300kb)
.radex
Ta zieleń jest IMHO za jaskrawa.
tiraeth
radex_p, Normalnie jak może być za jaskrawe, jak kolory są prawidłowo u mnie wykalibrowane biggrin.gif Co monitor to kolory... winksmiley.jpg Ustawcie prawidłowe biggrin.gif
.radex
u mnie też. Pomimo to uważam, że zieleń jest zbyt jaskrawa.
AjaxSrajax
Kolor zawsze można trochę zmienić. Fajnie wygląda na koszulkach winksmiley.jpg tylko szkoda, że nie pokazujesz nam jak wygląda na headerze w layoucie. Chyba, że z niego rezygnujesz. pzdr
tiraeth
No header będzie smile.gif Prócz loga znajdzie się tam ilustracja, nad którą będę pracował smile.gif Także stay tuned winksmiley.jpg
phpion
Mi osobiście logo kojarzy się z czymś związanym z muzyką: mp przywołuje skojarzenia z mp3, natomiast kierownica wygląda jak głośnik smile.gif
tiraeth
Portal już na chodzie - http://mamprawko.pl smile.gif

Kod głównie oparty na szablonie Sandbox (ale przecież od tego on jest) - z wieloma modyfikacjami, zarówno od strony stylu (css), jak i kodu (php) smile.gif

Możecie ocenić teraz wygląd, przejrzystość, funkcjonalność (niekompletną, ale dzisiaj forum dojdzie) smile.gif
AjaxSrajax
Hej,

Nie podoba mi się header. Moim zdaniem za wielkie logo, to mało powiedziane, a liczniki nie dość, że również przerośnięte i brzydkie, to jeszcze nie zgrywają się z całością. Wyglądają jak byś je zrobił w 5 minut. Poza tym chyba wszystko oks...
pzdr,
gandziorz
Jak brak Ci weny na logo to mi coś przyszło do głowy.

Trawka a na trawce samochód z skręconymi kołami tak żeby było widać bieżnik i fotka jakby z profilu.
Koło samochodu osoba z chmurką a w niej "mamprawko...".
Kildyt
@AjaxSrajax piszemy linuksa tongue.gif

Co do wyglądu to bardzo ładne, ale moim zdaniem miejsce na logotyp zbyt różni się od górnego menu. Ale ogólnie to fajnie, bo i w GIMP-ie.

Ja kiedyś próbowałem coś zmajstrować w GIMP-ie, ale niestety to jak na razie nie dla mnie. Może za mało znam ten program, ale nie chcę uczyć się go kilka miesięcy, żeby zrobić chociaż "coś". Może, kiedyś jak zmienią interfejs. winksmiley.jpg
scooby_dev
bardzo ladne, proste i czytelne 9/10
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.