Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Layout: Baza Firm
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Blazi
Witajcie.
Nie ma się za bardzo co rozpizywać. Stworzyłem grafikę do bazy firm. Grafika ma być schludna, przejrzysta, lekka i najważniejsze - przyjemna smile.gif. Proszę o ocenę dwóch podstron:
Strona główna http://platinum.linux.pl/~blaziko/firmy/glowna.png
Widok wizytówki http://platinum.linux.pl/~blaziko/firmy/braz.png
Proszę o KONSTRUKTYWNĄ krytykę.
Z góry dzięki,
Pozdrawiam
piotrooo89
ładnie przejrzyście choć osobiście powiększyłbym pola szukajki... jak ma być tam nazwa firmy wpisana to może być długa a jak się tekst chowa to niekiedy nerwy klienta oglądającego mogą nie wytrzymać. po 2 gościu w logu straszy a nie upiększa. a tak to ładnie.

ocena 7/10
phpion
Jak dla mnie niby wszystko idzie w dobrym kierunku, ale jednak trąci amatorką. Ogólny zarys byłby ok, jednak całość szpecą szczegóły. No i ten koleś w topie: wygląda jak menel spod monopola po bójce z kolegami (sińce pod oczami?).
trucksweb
a mnie sie zdaje ze zdjecie jest kradione ze stocka tongue.gif widac na nim slady wymazywania linii- znaku wodnego (udowodnij mi, ze tak nie jest) dry.gif

ogolnie to strasznie to wyglada, nie trzyma sie proporcji, kolory jakies takie malo dobrane i te znaki ">>", nie mozesz tego zastapic ladnymi strzalkami ? "»"

Dodatkowo to wygladzanie czcionek- koszmar...
Prostokaty z zaokragleniami maja za duze zaokraglenia, dziwnie wygladaja.
i to motto-nad logowaniem (ja bym powiedzial, ze tam wejdzie nawet 4linie tekstu blinksmiley.gif )
czemu dales takie duze odstepy od poszczegolnych modulow strony ?
przycisk kolo "ok" przy wyszukiwarce wywal do kosza, nie pasuje do strony, mapka kolorystycznie tez nie. Dodatkowo powinna byc gladka, widac na niej jakies kropki party.gif

ocena: 2/10
//edit
0/10 za numer ze zdjeciem

//przypomnialo mi sie, skoro to jest katalog firm to po grzyba tam "Promowane produkty" ?
AjaxSrajax
Cytat
Jak dla mnie niby wszystko idzie w dobrym kierunku, ale jednak trąci amatorką.


Dokładnie. Poza tym koleżka na pierwszym planie wygląda jak by się komuś naraził i nie zdążył uciec.

Cytat
Prostokaty z zaokragleniami maja za duze zaokraglenia, dziwnie wygladaja.


A już myślałem, że nikt nie zauważy. Takie duże krągłości już dawno wyszły z mody i dobrze. Jakieś kolorki mdławe as well...

Ogólnie:

Dużo za mało skilla, żeby mnie zauroczyło. Za dużo, żeby mnie zniesmaczyło. Ot nijakie, ale nie zrażaj się proszę, nie jest źle...

pzodrawiam...
parzol
No i mapka Polski. Wyglada jak mapa z atlasu przedstawiająca zróżnicowanie gleb smile.gif
Blazi
Teraz lepiej? http://img373.imageshack.us/img373/8087/glownaprostake1.png
LonelyKnight
To Twój top: http://www.google.pl/ig/directory?type=the...41408093814.xml czy mnie wzrok myli? Nie możesz użyć jakiejś darmowej grafiki? No chyba, że ta z Google to też jakaś darmoszka.
Blazi
Szczerze mówiąc, nie wiem czy na googlu jest darmowo. Podejrzewam, że tak, ale nawet gdybym się mylił, to przecież jest to tylko layout. Nie sprzedaje go ani nie wstawiam nigdzie na razie, więc oceniajmy GRAFIKĘ, a nie jej płatne/darmowe komponenty. Z góry dzięki
trucksweb
chyba nie rozumiesz co piszesz- jesli dajesz cos do oceny na tym forum- to zgodnie z regulaminem ma to byc Twojego autorstwa lub z wykorzystaniem ogolnodostepnych rzeczy /grafik,skryptow itp, w przeciwnym wypadku jest to lamanie regulaminu a co gorsza jawna kradziez, i co z tego, ze napisales:

Cytat
Podejrzewam, że tak, ale nawet gdybym się mylił, to przecież jest to tylko layout. Nie sprzedaje go ani nie wstawiam nigdzie na razie, więc oceniajmy GRAFIKĘ


-jesli top nie jest dostepny za free to juz ejst to kradziez, bo nigdzie nie napisales ze masz zgode na jego uzycie czy prawa autorskie. Co kolega wyzeszj juz udowodnil.

Po drugie jakby nie patrzec to zalicza sie to do grafiki.

teraz jeszcze mniej mi sie podoba niz poprzednie- okragle zakladki byly ok, teraz sa zle.

Mapka dalej zla, teraz za waska ? chyba nasz kraj ma inne proporcje dry.gif
Ikonki z brazowym wpisem, sa za ostre i malo estetyczne. Jakos do mnie nie przemawiaja.
dalej nie trzymasz proporcji czcionek..
Blazi
Proporcje mapki są dobre, zapewniam. Co rozumiesz przez "proporcje czcionek"?
Btw. Myślę, że 2/10 to ostra przesada.
trucksweb
chocby to "czytaj dalej" w jedym miejscu sa kobylaste a nizej znowu male- wszedzie powinny byc jednakowej wielkosci bo razi po oczach,

poza tym, tytuly w srodkowej czesci powinny byc wielkosci tych z boxow po lewej, jesli sa tej samej wielkosci to sie takie nie wydaja. Mozesz je zmniejszyc
napis "Szybkie wyszukiwanie" jest zdecydowanie za duuzy

zmien jeszcze marginesy miedzy poszczegolnymi blokami to moze cos to pomoze
Blazi
Czy teraz jest już dobrze? http://img168.imageshack.us/img168/7639/glownaprostavh5.png
.radex
Dobrze? Layout nie może być dobry, lub zły, bo to kwestia gustu. Moim zdaniem te zaokrąglenia nie są zbyt estetyczne.
Blazi
Obowiązują powszechne standardy i jeśli dany layout je spełnia to jest dobry. A to czy się podoba to kwestia gustu. Co do zaokrągleń pewnie chodzi Ci o brak AA. Jestem tego świadomy, ale robiłem laya w gimpie, który AA niestety nie posiada. Przy cięciu napewno skorzystam z nifty corners smile.gif
.radex
GIMP posiada Antyaliasing.
phpion
Cytat(Blazi @ 13.07.2008, 16:07:36 ) *
Jestem tego świadomy, ale robiłem laya w gimpie, który AA niestety nie posiada.

Tak jak napisał ~radex_p: posiada. Zaznaczenie -> Zaokrąglenie i masz ładnie zrobione zaokrąglenie. Ja jednak bym zrezygnował z takich narożników. Dlaczego? Powód jest banalnie prosty: zdecydowanie łatwiej zrobić w czystym CSS kanciaste narożniki niż zaokrąglone. Ja bym zrezygnował z tego "bajeru" na rzecz prostoty.

Co do laya. W sumie całkiem ładnie się teraz prezentuje. Ja jednak zastanowiłbym się nad przebudową wyszukiwarki bo na pierwszy rzut oka wygląda jak panel logowania. Poza tym te >> wyglądają dla mnie okropnie. Darowałbym sobie również to odbicie w logo. Stopka nie powala - moim zdaniem wręcz psuje zamknięcie strony.
MitS
znajome elementy: firmy.net smile.gif

a poza tym wygląd rodem z lat 90.
wejdz sobie na digiart.pl popatrz jak ludzie tam robią może przy oglądaniu wymyślisz cos fajnego bo to to troche lipa tongue.gif

PS. ja designy od kilku lat tworze w gimpie i wg. mnie jest to wystarczająco dobry edytor do tworzenia designów itp.
Blazi
Co do firmy.net to jedynie wyszukiwarka. W reszcie podobieństwa nie widze. "Grafika jak z lat 90", "Troche lipa". I to ma być konstruktywna krytyka? Jeśli nie widzisz żadnych błędów, takie komentarze są zbędne, a napewno nie pomocne
phpion
Cytat(MitS @ 13.07.2008, 22:26:17 ) *
znajome elementy: firmy.net smile.gif

Uuu, faktycznie, widać znaczne (nieudolne) podobieństwo. Może nawet podlatuje to pod plagiat?...
Blazi
Nie bądź śmieszny, co jest tutaj podobne procz szybkiego wyszukiwania. Może wyszukiwanie na mapie. Albo wiem, newsy! (O zgrozo!). Może chodzi Ci o stopke? Ale zobacz, na allegro.pl też jest stopka... Lol
.radex
No sorry, ale rzeczywiście widać spore podobieństwo... Nie na tyle, żeby nazwać to plagiatem lub inną wersją tego samego layouta, ale dostatecznie, żeby tekst "Nie bądź śmieszny" był trochę nie na miejscu.
Blazi
Cytat(radex_p @ 14.07.2008, 17:33:18 ) *
No sorry, ale rzeczywiście widać spore podobieństwo...

Co do podobieństw to prosze już kolejny raz, byście je wskazali. Ja widze tak naprawde tylko jedno.
Cytat(radex_p @ 14.07.2008, 17:33:18 ) *
Nie na tyle, żeby nazwać to plagiatem lub inną wersją tego samego layouta, ale dostatecznie, żeby tekst "Nie bądź śmieszny" był trochę nie na miejscu.

Inna wersja tego samego layouta? Mogę się zgodzić, w końcu obydwa portale to bazy firm. Mają wiele identycznych funkcjonalności - prawie każda taka baza ma wyszukiwanie na mapie, a o kategoriach to już nie wspomne. Co do tekstu "nie bądź śmieszny" - przepraszam, troche mnie poniosło, ale osądzanie mnie o plagiat też nie jest na miejscu. Przyznaje, to nie zbieg okoliczności, wzorowałem się na paru portalach tego typu, ale jest to moja własna wersja i nie ma nic wspólnego z plagiatem. Myśle, że nie ma sensu ciągnąć tej dyskusji, bo już od dawna nie usłyszałem żadnej opinii o wykonaniu grafiki, więc to OT.
Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.