Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Rodzaje grup w php.pl
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania
trucksweb
od jakiegos czasu zastanawiam sie po co jest tyle roznych grup uzytkownikow na forum/wortalu ? czym one sie od siebie roznia poza kolorami?

Moderator to chyba jasne ,a reszta? Skoro zarowno przyjaciej,zarzad,opiekun bawia sie w moderatorow nie wnoszac niczego do tematow/watkow ?

przyklad:
http://forum.php.pl/index.php?showtopic=97...mp;#entry491680

moze sie czepiam, ale czy ktos umialby podac powod tylu grup ?albo jendoznacznie okreslic ich role...
nospor
opiekun - taki przed modek. Ma prawo moderacji, ale nie na wszystkich forach. Przygotowuje sie do fachu modka i jak sie sprawdzi to nim zostaje
zarzad - to zarzad, co tu wyjasniac? Wiesz ze dany ludek nalezy do zarządu.Ludzie z zarzadu to z reguly ludzie z przeszloscia na stanowisku modka, to i nadal mają prawo do moderacji
przyjaciel - osoba zasluzona dla php.pl Najczesciej jest to byly funkcyjny ktory przeszedl na emeryture. Osoba taka ma dostep fo for ukrytych w zaleznosci od piastowanego w przeszlosci stanowiska. Ma wspierac duchowo i fizycznie reszte ekipy jesli ma na to czas i chec. Ale oficjalnie juz nie pelni roli funkcyjnej. Niektorzy przyjaciele mają pozostawione stare przywileje na czas okresowy.

Odnosnie linka co podeslales to nie wiem oco ci chodzi. Taka rola opiekuna
mike
Administrator - Administrator forum. Ma decydujący głos w sprawach rekrutacji, struktury forum (działy, uprawnienia, użytkownicy, etc) oraz przy rozwiązywaniu konfliktów. Taki guru moderatorów.
Moderator - Wiadomo. Moderują wątki, dbają o przestrzeganie regulaminu, etc
Opiekun - Opiekunowie to grupa, która zaczyna karierą moderatora i ma "pod sobą" zazwyczaj jedno czy dwa fora w przeciwieństwie do moderatorów, którzy maja uprawnenia na całym forum. Jest to taki okres przejściowy. Później jest się albo moderatorem albo wraca się do statusu usera.

Podany przez Ciebie przykład jest czepianiem się. Co chciałbyś, żeby prośba o bbCode wnosiła do wątku?
Jak masz kontrole drogową to oczekujesz od policjanta, że poza czynnościami związanymi z pracą streści Ci pogodę na dziś i newsy z porannych gazet?

W rzypadku Zarządu sprawa jest jasna. Osoby te starają się kierować rozwojem i kierunkiem PHP.pl, z racji sporych uprawnień w ogóle mają również uprawnienia moderatora an forum. Uprawnienia te są zazwyczaj wykorzystywane w chwili kiedy jest coś do zmoderowania a nie ma online żadnego moderatora lub opiekuna. Podobnie jest w przypadku Przyjaciół PHP.pl osoby te mają sporo doświadczenia i warto pozostawić im uprawnienia pomimo tego że korzstają a nich raz na "ruski rok". Czasem się przydają.
Cysiaczek
Role wydają mi się jednoznacznie określone, ale:

Opiekun - nowicjat w w zespole moderującym. Ma prawie te same uprawnienia, co moderator. Prawie, bo nie może moderować na wszystkich forach, jedynie na wybranych. Opiekuna słucha się tak samo jak moderatora smile.gif

Zarząd - no to chyba wiadomo? Aktualnie regularnymi moderatorami w zarządzie są ~scanner i ~itsme

Przyjaciel PHP.pl - To emerytowani (niekiedy tymczasowo) członkowie ekipy.

Pozdrawiam.
trucksweb
i wielki dzieki, duzo sie wyjasnilo tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.