Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [strona] Mój homepage/portfolio
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Ziele
Chciałbym prosić wszystkich o wyłapywanie błędów oraz ocenianie mojej strony http://ziele.gghost.eu/
Bardzo zależy mi na celnych i dobrze opisanych błędach co umozliwi mi szybką poprawę winksmiley.jpg

A jeżeli chodzi o tą waszą komercję to nie zależy mi na tym. Mam stałą prace i źródło dochodów, a webmastering to hobby.
piotrooo89
ładnie przejrzyście... fajnie się validuje... ma to ręce i nogi...

ocena 8/10
loganek
http://img390.imageshack.us/my.php?image=zrzutekranu3yp1.png - napisy mi się nakładająwinksmiley.jpg
Ziele
Cytat
http://img390.imageshack.us/my.php?image=zrzutekranu3yp1.png - napisy mi się nakładająwinksmiley.jpg

Ups.. Masz trochę węższy monitor i napisy się nie mieszczą ;/
Postaram się jakoś tym zająć winksmiley.jpg

Są jeszcze jakieś uwagi/propozycje/błędy? smile.gif
FlooX
chyba nie działa link ?
koderrr
ta , mi tez nie dziala
Ziele
Link działa tylko hosting miał jakiś problem (nie linczujcie to nie moja wina)
Torriel
Elegancko 8/10 ładnie nic do zarzucenia ale nic "ponad program" ze tak szkolnie powiem, denerwuje mnie jednak jedno, jak najezdzam kursorem na to glowne menu pomaranczowe, zielone, niebieskie. Robi sie szare lecz gdy najade na Młody, szalony, nowoczesny.. Taki właśnie jestem! spowrotem robi sie pomaranczowe - chyba ze to tak mialo byc. Poza tym odbicia lustrzane tych trzech duzych opcji są jakby uciete... zwlaszcza srodkowe - jak sie robi szare... a to nie daje tego samego efektu co logo - bo na logo ten efekt jest elegancki ;] i jeszcze zeby bylo top pro na moje oko: to zrobilbym Kodzę bo chce calego chipka 30px w lewo i oddalil tekst Zainteresowany ? od tej postaci o 20px, napisy sie same skadruja a najwazniejsze - kompozycja wtedy sie trzyma... moze to jest czepianie sie, ale ostra krytyka raczej pomaga a moja facetka od podstaw projektowania by mi to wytknela ;P


Aha dopisze jeszcze jedno co mnie tak razi... jest dzial Referencje i Oferuje potem jest tak duza przerwa hmm troche za duza myslalem ze to koniec strony a tam dopiero nizej sa jeszcze informacje.
FlooX
no teraz działa

całość prpezentuje sie fajnie, przyjemny wygląd

od strony technicznej to denerwuje mnie rozwalanie sie przycisków (tych dużych) po ich najechaniu. Pokazuje sie jakies większych rozmiarów pomaranczowe tło, a dopiero potem wskakuje 'podświetlony' obrazek.
Też, żałosne jest to, że obszar klikalny jest tylko naokoło tekstu, a nad tekstem dupa. idiotyczne rozwiązanie jak dla mnie..

w portfolio, ponad połowa rzeczy nie działa, więc wielkei mi portfolio..


Pozdrawiam
AjaxSrajax
Eyo,

Dużo lepszy z Ciebie grafik niż koder, graficznie ładnie. Od razu skreślasz użytkowników IE serwując jako aplication XHTML co zresztą jest zgodne z zaleceniami przy XHTML 1.1, ale nie lepiej dać DOCa XHTML 1.0 jak już tak bardzo chcesz mieć X z przodu HTML? Jaką masz korzyść z serwowania XHTML? Mieszasz XHTML z innymi językami XML? Mam wrażenie, że zrobiłeś to, żeby się pochwalić doctypem XHTML 1.1. Po drugie layout się rozwala przy powiększaniu tekstu strony. Można by z tym trochę zakombinować, nie jest to takie trudne, jednak trza tu błyskotliwszego CSS i trochę więcej skilla, ćwicz, bo warto.
Po 3. Niesemantyczne nazwy klas nie popłacają, zamiast
Kod
"headerPanelczerwony"
daj "BLOG" jak już, jednak tutaj ewidentnie ma być nagłówek h2,
tak jak portfolio i support.
Lite tech, to nagłówek h1.
Za dużo divów, to mało powiedziane, ziomek, litości:

Kod
<div id="footerhtmlPanel"><a href="http://validator.w3.org/check?uri=referer">&nbsp; </a></div>
    <div id="footercssPanel"><a href="http://jigsaw.w3.org/css-validator/check/referer">&nbsp; </a></div>
    <div id="footerphpPanel"><a href="http://php.net/manual/pl/">&nbsp; </a></div>
    <div id="footermysqlPanel"><a href="http://mysql.com/">&nbsp; </a></div>


Nie będę podawał kodu, a jest on trywialnie prosty dla całej strony, ty
przekombinowałeś (chyba, że bardzo chcesz biggrin.gif) bo brak Ci podstaw, to nie popłaca.
Przejrzyj jakieś dobre kursy CSS.
To tyle na początek.

P.S. śmiesznie wygląda DOCTYPE XHTML 1.1 z rozmachem serwowany jako xml+XHTML i .....
charset=Windows-1250 biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Dzisiaj stosujemy UTF-8
narka
bim2
@up
Lub iso-8859-2 ;]

Co do designu, ładny, ale...

tekst "Młody, szalony, nowoczesny.. Taki właśnie jestem! " i pozostałe w tych kolorywch blokach też daj jako link, bo tło się nie zmienia i mi jak przejadę myszką wszystko miga. Po drugie zrób inaczej te backgroundy, bo trzeba czekać po najechaniu myszką, aż się załadują. Wystarczyłoby połączyc obrazki i dać height: oraz background-position. Poszukaj na google a znajdziesz.
koderrr
mnie rozbawila umiejetnosci obslugi programu
total commander :}
.radex
Cytat(AjaxSrajax @ 7.07.2008, 18:36:58 ) *
użytkowników IE


Użyszkodników raczej tongue.gif Nie oszukujmy się - 95% userów IE więcej psuje niż tworzy.
Torriel
Użyszkodników co text ;P
.radex
Sorry za offtop.

~Ziele, może lepiej byś umożliwił ocenę Twojej strony. W tej chwili widzę tylko "Strona w trakcie przebudowy.. Zapraszamy później"
Ziele
Ok winksmiley.jpg
Cytat
denerwuje mnie jednak jedno, jak najezdzam kursorem na to glowne menu pomaranczowe, zielone, niebieskie. Robi sie szare lecz gdy najade na Młody, szalony, nowoczesny.. Taki właśnie jestem! spowrotem robi sie pomaranczowe - chyba ze to tak mialo byc. Poza tym odbicia lustrzane tych trzech duzych opcji są jakby uciete... zwlaszcza srodkowe - jak sie robi szare... a to nie daje tego samego efektu co logo - bo na logo ten efekt jest elegancki ;]

Zajmę się tym jutro winksmiley.jpg
Cytat
i jeszcze zeby bylo top pro na moje oko: to zrobilbym Kodzę bo chce calego chipka 30px w lewo i oddalil tekst Zainteresowany ? od tej postaci o 20px, napisy sie same skadruja a najwazniejsze - kompozycja wtedy sie trzyma... moze to jest czepianie sie, ale ostra krytyka raczej pomaga a moja facetka od podstaw projektowania by mi to wytknela ;P

Po waszych zgryźliwych uwagach stwierdziłem, że przepiszę jutro całko
wicie plik
i z css (zacząłem już dzisiaj)
Cytat
od strony technicznej to denerwuje mnie rozwalanie sie przycisków (tych dużych) po ich najechaniu. Pokazuje sie jakies większych rozmiarów pomaranczowe tło, a dopiero potem wskakuje 'podświetlony' obrazek.
Też, żałosne jest to, że obszar klikalny jest tylko naokoło tekstu, a nad tekstem dupa. idiotyczne rozwiązanie jak dla mnie..

Jutro w czasie "zabawy" z css postaram się naprawić ten błąd
Cytat
w portfolio, ponad połowa rzeczy nie działa, więc wielkei mi portfolio..

Nie moja wina, ze strony zostały wycofane z internetu.. Sporo ich plików mam jeszcze na kompie więc przynajmniej dam screeny jak to wyglądało winksmiley.jpg
Cytat
Od razu skreślasz użytkowników IE serwując jako aplication XHTML co zresztą jest zgodne z zaleceniami przy XHTML 1.1, ale nie lepiej dać DOCa XHTML 1.0 jak już tak bardzo chcesz mieć X z przodu HTML? Jaką masz korzyść z serwowania XHTML? Mieszasz XHTML z innymi językami XML? Mam wrażenie, że zrobiłeś to, żeby się pochwalić doctypem XHTML 1.1. Po drugie layout się rozwala przy powiększaniu tekstu strony. Można by z tym trochę zakombinować, nie jest to takie trudne, jednak trza tu błyskotliwszego CSS i trochę więcej skilla, ćwicz, bo warto.

Użytkownikom IE nei powinno się i tak udostępniać żadnych stron.
A korzyść z serwowania xhtml mam taką, że łatwiej mi dbać o walidację, bo jak coś jest źle to mi pokazuje od razu błędy.
Xhtml z innymi xml - Poprawione(?)
No... troszkę się pochwalić chciałem tongue.gif
Ano.. Trzeba się kiedyś zabrać za stronę pod powiększanie tekstu, różnych rozdzielczości itp.
Cytat
Po 3. Niesemantyczne nazwy klas nie popłacają, zamiast

To co pokazałeś poprawiłem już teraz, a resztę poprawię jutro przy przepisywaniu css
Cytat
Nie będę podawał kodu, a jest on trywialnie prosty dla całej strony, ty
przekombinowałeś (chyba, że bardzo chcesz biggrin.gif) bo brak Ci podstaw, to nie popłaca.
Przejrzyj jakieś dobre kursy CSS.
To tyle na początek.

Jutro przepiszę kod css praktycznie od zera winksmiley.jpg
Cytat
P.S. śmiesznie wygląda DOCTYPE XHTML 1.1 z rozmachem serwowany jako xml+XHTML i .....
charset=Windows-1250 biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Dzisiaj stosujemy UTF-8
narka

Wiem, wiem, ale stronę poprawiam co jakiś czas w notatniku gdzie windows-1250 jako jedyne wyświetla mi polskie znaki.. Teraz kiedy większość tekstów na stronie jest już gotowa całość przekonwerterowałem do Iso-8859-2 winksmiley.jpg
Cytat
tekst "Młody, szalony, nowoczesny.. Taki właśnie jestem! " i pozostałe w tych kolorywch blokach też daj jako link, bo tło się nie zmienia i mi jak przejadę myszką wszystko miga. Po drugie zrób inaczej te backgroundy, bo trzeba czekać po najechaniu myszką, aż się załadują. Wystarczyłoby połączyc obrazki i dać height: oraz background-position. Poszukaj na google a znajdziesz.

Mam tutaj trochę inną ideę już i postaram się wprowadzić ją w życie jutro bądź pojutrze winksmiley.jpg


Jeżeli można proszę o dalsze oceny/uwagi/błędy winksmiley.jpg
Tylko już mi tak nie jeździjcie tongue.gif
scanner
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ziele/domains/ziele.gghost.eu/public_html/wspolpraca.php:1) in /home/ziele/domains/ziele.gghost.eu/public_html/header.php on line 1
Cytat
Za brak tego działu również muszę was przeprosić, ponieważ jak już wspomniałem w dziale support pracuję nad stroną całkowicie sam pisząc wszystkie kody
od zera, a download również wymaga trochę pracy.

Zapamiętaj jedno - strony z tekstem "under construction" przeminęły wiele lat temu. Jeżeli czegoś nie masz, to tego nie pokazujesz - proste.
Cytat
Programowanie jest dla mnie jak hobby. W wolnym czasie zajmuje się również
sportem oraz pewną dziewczyną.. :*
Proponuję rozdzielić stronę "komercyjną" od prywatnej. Aktualnie mało profesjonalnie to wygląda. Poza tym - czy Twoje dziewczyna wie, ze mówisz o niej "pewna" ? smile.gif
FlooX
Cytat
Pakiety biurowe
MS Word (b.dobrze)
MS Outlook (b.dobrze)
MS Excel (dobrze)
MS PowerPoint (podstawy)


Pakietem biurowym jest Mircosoft Office jeśli sie nie myle tongue.gif
więc to co wymieniłeś to po prostu programy

poza tym uważam, że Twoje 'Co potrafie' jest nieco przerośnięte w porównaniu do tego co naprawde potrafisz snitch.gif
ale to takie osobiste odczucia winksmiley.jpg
AjaxSrajax
Cytat
@ radex Użyszkodników raczej. Nie oszukujmy się - 95% userów IE więcej psuje niż tworzy.


NIe jest winą niczyją, że się nie zna na komputerach. Prawdziwy webmaster dba o wszystkich użytkowników, w innym wypadku traci webmaster i jego strona i nieważne, czy idea jest słuszna, czy nie. A tak swoją - moim zdaniem życie webmastera bez IE byłoby nudne ;p

Cytat
Jutro przepiszę kod css praktycznie od zera


Przepisz najpierw kod HTML od zera, a potem dodaj z głową style CSS, nie ruszając już HTML winksmiley.jpg

Cytat
A korzyść z serwowania xhtml mam taką, że łatwiej mi dbać o walidację, bo jak coś jest źle to mi pokazuje od razu błędy.


Hehehe, to mnie rozbawiłeś biggrin.gif Przestań się bawić i wracaj do HTML 4.01 strict. albo od biedy XHTML 1.0 strict. Twoja strona się waliduje, ale HTML i semantyka leży, no ok. może siedzi, niech będzie winksmiley.jpg

Cytat
Wiem, wiem, ale stronę poprawiam co jakiś czas w notatniku gdzie windows-1250 jako jedyne wyświetla mi polskie znaki.. Teraz kiedy większość tekstów na stronie jest już gotowa całość przekonwerterowałem do Iso-8859-2


spróbuj NOTEPAD 2 - ma kodowanie utf-8 i iso88592 chyba też, w ogóle rewelacja do projektów html/css if you ask me...

Cytat
Jeżeli można proszę o dalsze oceny/uwagi/błędy.


Największym Twoim błędem jest skreślenie użytkowników IE, to totalna głupota, zwłaszcza jeżeli chcesz tworzyć komercyjnie. Jak
chcesz się bawić w robienie swoich homepagów, to śmiało można ich skreślić, ale rozumiem, że nie o to Ci chodzi. Ja bym z usług takiego kogoś nie skorzystał, kto pisze strony nie wyświetlające się w najpopularniejszej przeglądarce.

Cytat
Tylko już mi tak nie jeździjcie


Mojej dziewczynie bardzo podobają się Twoje strony pod względem graficznym - to tak na pocieszenie;)

Pozdrawiam...
Pilsener
Ostatnio jakiś standard w tym dziale - albo strona się nie otwiera, albo tym razem wyskakuje mi
Cytat
Czy chcesz zapisać ten plik?
Nieznany typ pliku.
- domyślam się (choć zwykły user pewnie się nie domyśli), że ma to jakiś związek z przeglądarką, której używam party.gif
k3nsei
Co tu oceniać chyba tylko treść. Szablon darmowy pobrany z neta.
http://www.templateworld.com/free_templates.html - TRIAL SERVICES
loganek
Ziele: skompromitowałeś się na max'a(dokładny adres: http://www.templateworld.com/zero/in_actio...ces/index.html)
koderrr
w sumie to juz prawie kradziez

podpisanie sie pod czyjas praca
i swiadome wprowadzanie w blad
piotrooo89
Cytat(loganek @ 8.07.2008, 10:50:37 ) *
Ziele: skompromitowałeś się na max'a(dokładny adres: http://www.templateworld.com/zero/in_actio...ces/index.html)


hehe gościu naprawde się postawał a ja się dziwiłem dlaczego nie dał tych całych box'ów jako linków, teraz już wiem bo nie umiał pewnie. to się nazywa żal.
Torriel
To fakt uzytkownicy IE to uzyszkodznicy lecz jest ich ponad 60% wszystkich uzytkownikow. Robisz strony komercyjnie - zastanow sie jak sie poczujesz kiedy przyjdzie do Ciebie klient i da Ci kase za zrobiona www, wlaczy swoja IE bo przy kompie siedzial 4razy i powie - nie dziala. Jak robisz strony dla mas to najlepiej sprawdzic czy wszystko chodzi na kilku przegladarkach. A moim skromny zdaniem wystarczy na dwóch na tej najlepszej(FF) i tej najgorszej(IE). Wtedy na reszccie powinna byc - ok.


Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu - no to tak nie robimy... :^( kradziez to najgorsze co moze byc w necie.

Gif "Kodze bo chce" sciągnij bo tylko cie kompromituje.
AjaxSrajax
Cóż, będzie miał chłopak nauczkę, bo... go tu wszyscy zapamiętają zapewne winksmiley.jpg
Ziele
Ech... Cała grafika jest moja.
Dodałem sporo kodu html i css od siebie.

Możecie sobie zresztą odpalić stronę i zobaczyć, że praktycznie już tylko układ jest podobny.
ShadowD
Faktycznie możemy sobie odpalić stronę:
Cytat
Forbidden
You don't have permission to access / on this server.

Zapraszam na stronę główną.
Ziele
Tak jak mówiłem... Przepisuję style i html więc strona nie jest dostępna ... rolleyes.gif
Dopóki nie znajdzie się spowrotem na serwie możecie tu już nic nie pisać, bo będzie to już zwykly spam skoro nie ma co oceniać winksmiley.jpg
FlooX
lamer !

//scanner: Prosisz się o warning. Nie dość, że nic nie wniosłeś do tematu, to jeszcze bezpośrednio obrażasz innego człowieka.
Torriel
Cytat(Ziele @ 8.07.2008, 12:45:07 ) *
Ech... Cała grafika jest moja.
Dodałem sporo kodu html i css od siebie.

Możecie sobie zresztą odpalić stronę i zobaczyć, że praktycznie już tylko układ jest podobny.


Kurde ! Jak cała grafika jest twoja i jak dodałeś sporo kodu jak tam jest to samo jedyne co pozmieniałeś to tekst i jeszcze zrobiles to nie umiejetnie bo duze buttony nie dzialaja tak jak powinny.

Nie pisz wiecej takich zlodziejskich tematow w regulaminie jest czysto i jasno napisane:

http://forum.php.pl/Tematyka_i_zasady_panu...CENY_t2097.html

nie oceniamy nie swoich prac !
Ziele
Floox.. Dzięki za komentarz dry.gif
Lubisz sobie jeździć po innych? winksmiley.jpg
Cytat
Kurde ! Jak cała grafika jest twoja i jak dodałeś sporo kodu jak tam jest to samo jedyne co pozmieniałeś to tekst i jeszcze zrobiles to nie umiejetnie bo duze buttony nie dzialaja tak jak powinny.

Nie pisz wiecej takich zlodziejskich tematow w regulaminie jest czysto i jasno napisane:

Temat: Tematyka i zasady panu...CENY

nie oceniamy nie swoich prac !

Cała grafika jest moja.. Przypatrzcie się uważniej ja tylko zaczerpnąłem wzór... To nie jest złodziejski temat chyba, że nie można się na czymś wzorować to bardzo przepraszam i proszę o skasowanie.

Serdecznie zapraszam na adres z domeną...
http://www.litechnology.pl/splash/

A tutaj szablon, który rzekomo ukradłem..
Cytat
Ziele: skompromitowałeś się na max'a(dokładny adres: http://www.templateworld.com/zero/in_actio...ces/index.html)


Nie wszystko jeszcze działa tak jak powinno, ale mam nadzieję, że zmieni się to w najbliższym czasie.
klocu
Popraw to, że kiedy najeżdżam na tekst obrazek traci hover. Ani to wygląda ani nic.
Jaka jest funkcjonalność tej strony skoro wszystkie linki kierują do "http://litechnology.pl/"? (która to strona jest też delikatnie mówiąc dla mnie średnia, szczególnie stopka z naćkanymi reklamami, buttonami i linkami bez ładu i składu).
AjaxSrajax
U mnie ten link działa lepiej smile.gif
klocu
Panowie Panowie. Ja rozumiem że została znaleziona inspiracja naszego twórcy. Nie wnikam w to czy ukradł, czy nie. Co z tym zrobił itd. Najlepsze jest to, że na stronie którą podajesz tak samo, nie działa to tak jak powinno. Nie chce wyciągać pochopnych wniosków ale coś mi tu bardzo brzydko pachnie.
I uważam, że w tym temacie to już chyba wszystko co można powiedzieć. Bo co więcej można powiedzieć o stronie, która praktycznie niewiele pokazuje, nie przedstawia praktycznie żadnej funkcjonalności itd. No powiedzcie tak szczerze?
scanner
Będzie tego.

Zamykam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.