Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP] parę zmiennych jako jedna
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
simperium
Nie wiem, czy dobrze podpisałem, ale mam chwilową zaćmę umysłu sciana.gif

Mam na stronie fragment, który będzie się powtarzał kilkadziesiąt razy, powiedzmy:

Cytat
echo"blabla";
echo"adad",
echo"cc";


zamiast mulić to w wielu fragmentach na stronie mogę to jakoś przypisać do zmiennej?
Np, by za każdym razem po wpisaniu np. "$asdf" w tym miejscu php wykonywało powyższy zestaw funkcji?

PS: Wiem, że proste, wiem, że pytać google, no , ale o co pytać?
Pozdr i dziękuję za pomoc smile.gif
Kethrax
Pokaż kod, zobaczymy biggrin.gif
redelek
Cytat(simperium @ 18.06.2008, 12:47:45 ) *
Nie wiem, czy dobrze podpisałem, ale mam chwilową zaćmę umysłu sciana.gif

Mam na stronie fragment, który będzie się powtarzał kilkadziesiąt razy, powiedzmy:
zamiast mulić to w wielu fragmentach na stronie mogę to jakoś przypisać do zmiennej?
Np, by za każdym razem po wpisaniu np. "$asdf" w tym miejscu php wykonywało powyższy zestaw funkcji?

PS: Wiem, że proste, wiem, że pytać google, no , ale o co pytać?
Pozdr i dziękuję za pomoc smile.gif


Tak jak najbardziej
  1. <?php
  2. $zmienna1="blabal";
  3. $zm2="blabla123";
  4. $zm3="test";
  5.  
  6. // potem gdzieś w kodzie
  7.  
  8. echo $zm2;
  9.  
  10. // wyświetli na stronie blabla123
  11. ?>


Pozdro
Redelek
kszychu
Poczytaj o funkcjach.
simperium
ach, ale to był przypadkowy, znaczy się nie ma takiej opcji, że upycha się zestaw paru zmiennych, etc do jednej?

Mój problem rzeczywiście rozwiąże zwykłe echo, wystarczy upchnąć funkcję nieco wyżej.

A nie da sie zrobić tak (to już czysto teoretycznie), by za pomocą jednej komendy wykonywać szerek różnych komend? Ofkoz mowa, gdy będzie coś więcej niż tylko echo, bo to tylko takie przykładowe było smile.gif

// - edit:

O, właśnie: funkcje ! biggrin.gif

O to biegało... skleroza rolleyes.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.